<
>

NEPSAC Girls Basketball All-Stars

2/23/2012

St. Mark's head girls basketball coach Charlie Kelly forwards along the four all-star teams for the NEPSAC's five classes. The East and West teams from the large (A and B) and small (C, D and E) classes will face off against each other on Sunday, March 4, at Noble & Greenough School.

The All-Star game will coincide with the NEPSAC girls basketball Championships that day at Nobles, the first game commencing at 11 a.m.

As a reminder, All-Star squads and postseason awards can be sent to editors Brendan Hall (bhall@espnboston.com) or Scott Barboza (sbarboza@espnboston.com)

Classes A-B East

Samantha Defreese, Sr., Bekshire

Hannah Cooke, Soph., Berkshire

Kristalyn Baisden, Fr., Berkshire

Maggie Sundberg, Sr., Choate2012

Colleen O'Neill, Soph., Covenant of Sacred Heart

D'Jaidah Akins-Wynn, Sr., Cushing

Olivia Hosch, Sr., Cushing

Elizabeth Murray, Soph., Deerfield Academy

Galen Hughes, Jr., Greenwich

Shannon O'Connor, Jr., Holy Child

Leah Settipane, Sr., Hotchkiss

Kayleen Murray, Sr., Kent

Taylor Williams, Soph., Loomis Chafee

Alexa Menard, Sr., Miss Porter's

Genelle Green, Sr., Miss Porter's

Caroline Jadovich, Sr., Miss Porter's

Ruthann Zientek, Soph., Northfield-Mt. Hermon

Rashida Timbilla, Sr., Northfield-Mt. Hermon

Megan Gaudreau, Sr., Pomfret

McVey, Sr., Pomfret

Tia Scott, Sr., Suffield Academy

Morgan Manz, Jr., Taft

A-B West

Kaylie Williams, Sr., Andover

Thalia Garcia, Jr., Brooks

Skylar Caligaris, Sr., BB&N

Kat Fogarty, Jr., Governor's

Katie O'Book, Sr., Governor's

Shannon Saywell, Sr., Lawrence Academy

Anna Lachenauer, Soph., Milton Academy

Lizzy Ball, Sr., New Hampton

Maddy Blais, Sr., New Hampton

Lauren Taiclet, Sr., Nobles

Kate Kerrigan, Soph., Nobles

Lauren Dillon, Soph., Nobles

Tayra Melendez, Sr., Rivers

Emily Daley, Jr., Rivers

Jen Berkowitz, Soph., Rivers

Jess Hom, Jr., St. George's

Erin Coughlin, Sr., Tabor Academy

Candace Andrews, Jr., Worcester Academy

Giovanna Pickering, Sr., Thayer Academy

Lexi Windwer, Jr., Thayer Academy

Savanna Butterfield, Sr., Tilton

Daisy Jordan, Sr., Tilton

Classes C-D-E West

Krista O'Gara, Sr., Canterbury

Kathleen Mulvey, Sr., Canterbury

Darien Dunham, Soph., Cheshire Academy

Fredi Nielson, Jr., Christian Heritage

Stephanie Jones, Soph., Christian Heritage

Lisa Volg, Soph., Ethel Walker

Meighan Grady, Jr., Greens Farms

Krystina Reynolds, Sr., Hamden Hall

Rachel Plotke, Soph., Hamden Hall

Domonique Carter-Stanley, Jr., King Low Heywood Thomas

Tatiana Brown, Jr., King Low Heywood Thomas

Carina Gonzalez, Sr., MacDuffie

Morgan Davis, Jr., Millbrook

Emily Gins, Sr., Oakwood Friends

KC Kelly, Sr., St. Luke's

Rachel Aviles, Sr., Watkinson

Dache Williams, Jr., Watkinson

Brielle Robinson, Jr., WMA

Carly Cronin, Jr., WMA

Kate MacNutt, Soph., Wooster

C-D-E East

Kaila Duarte, Jr., Beaver Country Day

Adi Alicea-Cordero, Jr., Beaver Country Day

Juliana Blais, Sr., Berwick Academy

Nikisa Thomas, Sr., Boston Trinity

Meghan Hardiman, Sr., Brewster Academy

Morgan Fuller, Sr., Brewster Academy

Heather Gates, Jr., Brimmer & May

Migle Vilunaite, Jr., Holderness

Gabby Diaz, Sr., Kimball Union

Rafeegah Fataar, Sr., Kimball Union

Vicky Nguyen, Jr., Lexington Christian

Sydney Latour, Jr., Marianapolis

Melanie Mills, Sr., Marianapolis

Brea Reardon, Sr., Montrose

Alex Maund, Soph., Southfield

Lorraine Cox, Jr., Southfield

Natalie Metzgar, Sr., Southfield

Amber Holgate, Jr., St. Andrew's

Mona Mendes, Sr., St. Andrew's

Ava Small, Soph., Woodward