<
>

MVC/DCL boys' hockey All-Stars announced

Here's a look at the MVC/DCL's boys' hockey All-Conference teams and postseason award winners, courtesy of Billerica athletic director Dave Lezenski:

MVC/DCL DIVISION 1 BOYS' ALL-CONFERENCE TEAM

Ben Barton, F, Sr., Acton-Boxborough

Bryan Reilly, G, Sr., Acton-Boxborough

Ed Stokes, F, Sr., Billerica

Cam MacDonald, F, Sr., Westford

Kyle Martin, G, Soph., Westford

Jesse Lye, F, Sr., Chelmsford

Alex Lester, F, Sr., Central Catholic

Corey Webber, F, Sr., Central Catholic

Colin Soucy, G, Sr., Central Catholic

Player of the Year – Lloyd Hayes, Central Catholic

Coach of the Year – Mike Jankowski, Central Catholic

MIAA Sportsmanship Award (Bruins) – Cory Webber, Central Catholic

Team Sportsmanship Award - Andover

Division 1 All-Stars

Sean Kelly, D, Sr., Waltham

Ben MacEwen, F, Sr., Waltham

Kevin Snow, F, Sr., Waltham

Mark Campbelll, F, Jr., Andover

Jack Wilkie, D, Sr., Andover

Shamus Fenton, F, Jr., Acton-Boxborough

Julian Stewart, F, Jr., Acton-Boxborough

Hunter Arnold, F, Sr., Acton-Boxborough

Cal Johnson, F, So., Billerica

Nick Fantasia, F, Jr., Billerica

Ryan Hesseltine, F, Sr., Westford

Anthony Gulliver, F, So., Westford

Jay Drapeau, F, Sr., Westford

Mike DeDonato, F, Sr., Chelmsford

Danny Ferri, F, Sr., Chelmsford

Blake Alber, G, Sr., Chelmsford

Christian Thompson, F, Jr., Central Catholic

Richie Greenberg, F, Jr., Central Catholic

Zach Cote, F, Sr., Central Catholic

Conrad Jepson, D, Sr., Central Catholic

MVC/DCL DIVISION 2 BOYS' ALL-CONFERENCE TEAM

Ryan Petti, F, Tewksbury

Tom Maguire, F, Haverhill

Matt Jacobs, F, Lincoln-Sudbury

John Carroll, F, Concord-Carlisle

Jack Cash, F, Tewksbury

Ryan Dale, D, Lincoln-Sudbury

Dylan Yameen, D, Methuen

Ross Budryk, D, Tewksbury

Connor Moccia, D, Boston Latin

Player of the Year – Kyle Paquette, Tewksbury

Coach of the Year – Joe Roberts, Haverhill

MIAA Sportsmanship Award – Jack Gorman, Haverhill

Team Sportsmanship Award – North Andover

Division 2 All-Stars

Tyler Rogers, F, North Andover

Charlie Canty, F, Concord-Carlisle

Nick Yameen, F, Methuen

Joshua Goldstein, F, Haverhill

Jacob Sacher, F, Lincoln-Sudbury

Mike Walsh, F, Lincoln-Sudbury

Ryan Meade, F, Tewksbury

Colin Quinn, F, Tewksbury

Jimmy O’Leary, F, Boston Latin

Nick DiDuca, D, North Andover

Rich Davis, D, Haverhill

Ryan Jones, D, Lincoln-Sudbury

Jeff Giasullo, D, Tewksbury

Brett Morris, D, Tewksbury

Dan McLaughlin, D, Boston Latin

Mike Gleason, G, Haverhill

Alex Daccord, G, North Andover

MVC/DCL DIVISION 3 BOYS' ALL-CONFERENCE TEAM

Brent Sullivan, F, Sr., Lowell

Ryan Freker, F, Jr., Lowell

Thomas Tresca, F, So., Newton South

Lucas Bastarache, F, Jr., Wayland

Brendan Flynn, F, Jr., Bedford

Payne Bourgeois, D, Sr., Dracut

Peter Orlandella, D, Jr., Wayland

Marcus Daisy, D, Sr., Wayland

Matt Judge, G, Jr., Bedford

Player of the Year – Nick Morgan, Wayland

Coach of the Year – Rian Murray, Wayland

MIAA Sportsmanship Award – Molly Millett, Lowell

Team Sportsmanship Award - Dracut

Division 2 All-Stars

Dan Girouard, F, Sr., Dracut

Mat McKinnon, F, Sr., Dracut

Griffin Connolly, F, Jr., Newton South

Edward Friedman, F, Jr., Newton South

Matt Barbieri, F, Sr., Bedford

Scott Carvalho, F, Jr., Wayland

Mark Debendictis, F, So., Weston

Brian Smith, F, So., Dracut

Jake Brady, F, So., Wayland

Dan Wentzell, D, Sr., Bedford

Ryan McKennedy, D, Sr., Lowell

Ben Hamblett, D, So., Weston

Ricky Beckwith, D, Jr., Dracut

James Donlan, D, Sr., Newton South

Nick Hayward, D, Jr., Dracut

Pat Carney, G, So., Dracut

Ben Boschetto, G, Sr., Wayland