<
>

CIF-SS championships boys' track and field results

CIF-SOUTHERN SECTION BOYS’ TRACK AND FIELD FINALS

TEAM SCORES

Div. 1: Vista Murrieta, 65; Long Beach Poly, 61; El Toro, 58; Roosevelt, 29; Summit, 29,

Div. 2: Loyola, 87.5; Newport Harbor, 43.5; Mater Dei, 41.5; Colony, 37; Indio 29.

Div. 3: Sherman Oaks Notre Dame, 54.5; Servite, 33.5; Garden Grove Pacifica, 33; South Pasadena, 32.5; San Jacinto, 29.

Div. 4: Serra, 93; Oaks Christian, 74.5; Santa Maria St. Joseph, 31; St. Margaret’s, 30; Santa Ynez, 30.

100 METERS

Div. 1: Stewart (Miller), 10.51; Slater (Vista Murrieta), 10.61; Burnham (Roosevelt), 10.65.

Div. 2: Isaiah (Moreno Valley), 10.63; Weiner (Saugus), 10.74; Mercado (Colony), 10.82.

Div. 3: McClain (Covina), 10.31; Muhammad (Sherman Oaks Notre Dame), 10.57; Langham (Garden Grove Pacifica), 10.71.

Div. 4: Saucer (Oaks Christian), 10.57; Lee (Serra), 10.74; Ford (Serra), 10.84.

200 METERS

Div. 1: Stewart (Miller), 20.89; Lee (West Covina), 21.22; Slater (Vista Murrieta), 21.47.

Div. 2: Isaiah (Moreno Valley), 21.21; Glasgow (Santa Maria), 21.43; Weiner (Saugus), 21.65.

Div. 3: McClain (Covina), 20.68; Muhammad (Sherman Oaks Notre Dame), 21.11; Felton (Servite), 21.57.

Div. 4: Saucer (Oaks Christian), 21.78; Lauderdale (Serra), 21.88; Fuery (Serra), 22.21.

400 METERS

Div. 1: Howard (Long Beach Poly), 47.44; Quinn (Vista Murrieta), 47.77; Narcisse (Silverado), 47.98.

Div. 2: Vega (La Serna), 48.40; Fabela (La Serna), 48.72; Rohani (Beverly Hills), 48.94.

Div. 3: Young (Irvine), 48.45; Hutchinson (San Jacinto), 48.71; Rogers (St. John Bosco), 49.77.

Div. 4: Lauderdale (Serra), 47.77; Olliquii (Serra), 48.27; Berry-Smith (Oxford Academy), 48.87.

800 METERS

Div. 1: Andrews (Long Beach Poly), 1:51.08; Moulton (Corona Santiago), 1:51.80; Glass (Silverado), 1:51.90.

Div. 2: Gedyon (Loyola), 1:54.20; Grumney (Newbury Park), 1:54.47; Cervantes (Savanna), 1:54.53.

Div. 3: Hutchinson (San Jacinto), 1:51.49; Kingsland (Woodbridge), 1:54.78; Wong (Agoura), 1:55.77.

Div. 4: Reck (Santa Ynez), 1:53.84; Decker (JSerra), 1:55.54; Percival (Sage Hill), 1:56.97.

1,600 METERS

Div. 1: Oshier (Trabuco Hills), 4:07.10; Kaddatz (Dana Hills), 4:10.98; Fronk (Great Oak), 4:11.30.

Div. 2: Gedyon (Loyola), 4:11.15; Malone (Redondo Union), 4:15.64; Hererra (Ventura), 4:15.97.

Div. 3: Pons (South Pasadena), 4:10.37; Daedler (Brea Olinda), 4:12.76; Conway (Sherman Oaks Notre Dame), 4:15.58.

Div. 4: Decker (JSerra), 4:13.33; Gaudreau (St. Margaret’s), 4:16.58; Sanchez (Nordhoff), 4:22.10.

3,200 METERS

Div. 1: Moussa (Arcadia), 8:54.85; Werley (Riverside King), 8:56.84; Durham (El Toro), 8:56.84.

Div. 2: Gedyon (Loyola), 9:00.37; Ross (Claremont), 9:03.85; Sushchikh (Dos Pueblos), 9:12.01.

Div. 3: Pons (South Pasadena), 9:02.42; Martinez (St. John Bosco), 9:03.45; Diaz (Palos Verdes), 9:05.55.

Div. 4: Gaudreau (St. Margaret’s), 9:28.87; Sanchez (Nordhoff), 9:34.61; Brenneman (St. Margaret’s), 9:37.47.

110 HURDLES

Div. 1: Blackmon (Summit), 13.88; Deayon (Summit), 14.55; Hutchings (Roosevelt), 14.64.

Div. 2: Barkley (Mater Dei), 14.08; Moten (Indio), 14.24; Vargas (Huntington Beach), 14.40.

Div. 3: Cabral (Agoura), 13.54; McCully (Bonita), 14.55; Knowles (St. Francis), 14.62.

Div. 4: Pitcher (Oaks Christian), 15.01; Fields (Santa Maria St. Joseph), 15.28; Aiken (Twentynine Palms), 15.41.

300 HURDLES

Div. 1: Ilyas (Fountain Valley), 38.33; Martin (Alhambra), 38.67; Deayon (Summit), 38.81.

Div. 2: Barkley (Mater Dei), 37.51; Michinock (Mater Dei), 37.83; Vargas (Huntington Beach), 38.30.

Div. 3: Cabral (Agoura), 37.17; Fischer (Diamond Ranch), 37.95; Lewis (Ramona), 37.98.

Div. 4: McFadden (Muir), 37.74; Henderson (Serra), 39.24; Muncy (Kern Valley), 39.52.

400 RELAY

Div. 1: Roosevelt, 41.01; Long Beach Poly, 41.92; Silverado, 42.44.

Div. 2: Rio Mesa, 41.66; Colony, 41.67; Peninsula, 42.10.

Div. 3: Garden Grove Pacifica, 42.10; Irvine, 42.48; Chaminade, 42.59.

Div. 4: Oaks Christian, 41.77; Sierra Canyon, 43.61; St. Bonaventure, 43.61.

1,600 RELAY

Div. 1: Long Beach Poly, 3:15.06; Vista Murrieta, 3:16.84; Great Oak, 3:17.22.

Div. 2: Indio, 3:17.05; Mater Dei, 3:17.34; Loyola, 3:19.59.

Div. 3: Servite, 3:18.68; Chaminade, 3:21.24; San Jacinto, 3:21.92.

Div. 4: Serra, 3:18.47; Santa Ynez, 3:20.21; St. Bonaventure, 3:24.48.

LONG JUMP

Div. 1: Slater (Vista Murrieta), 24-11 ¾; Norris (Millikan), 22-10; Bragg (Alhambra), 22-3 ¾.

Div. 2: Hightower (Loyola), 22-7; Idah (Peninsula), 22-4; Narvaez (Canyon Springs), 21-11 ¼.

Div. 3: Cherry (Diamond Ranch), 22-7 ¾; Collier (Northwood), 22-6; Ivory (Cathedral), 21-10 ¾.

Div. 4: Lee (Serra), 22-11 ½; Menifield (Sierra Canyon), 22- ¾; Ruggiero (Lancaster Desert Christian), 21-8 ¾.

TRIPLE JUMP

Div. 1: Caiquo (Los Alamitos), 45-10 ¼; Adegoke (Los Osos), 45-8; Ijah (Murrieta Valley), 45-6 ¾.

Div. 2: Spencer (Sultana), 50-2 ¼; Delauney (Claremont), 49- ¾; Williams (Perris), 47-5 ¼.

Div. 3: Rowen (San Marcos), 47-3; Collier (Northwood), 45-10 ¾; Mauldin (Murrieta Mesa), 45-9 ¼.

Div. 4: Ruggiero (Lancaster Desert Christian), 45-1 ¼; Curry (Chadwick), 45- ¼; Gyulay (Sage Hill), 44-11 ½.

HIGH JUMP

Div. 1: Munson (San Clemente), 6-5; Agude (Corona Santiago), 6-5; Adegoke (Los Osos), 6-4.

Div. 2: Poullard (Colony), 6-8; Cody (Anaheim Canyon), 6-6; Lawson (Segerstrom), 6-6.

Div. 3: Turner (Antelope Valley), 6-6; Duarte (Garden Grove Pacifica), 6-4; Elias (Sherman Oaks Notre Dame), 6-2; Scott (Tustin), 6-2..

Div. 4: Aguirre (Cantwell Sacred Heart), 6-4; Stevens (Oaks Christian), 6-2; Wheat (Morro Bay), 6-2.

SHOT PUT

Div. 1: Fraser (El Toro), 60-7 ½; Parker (El Toro), 57-4 ¾; Bolton (El Toro), 56-11 ½.

Div. 2: Scarvelis (Dos Pueblos), 63-8 ¾; Andrews (Newport Harbor), 59-9 ¾; Weinreich (Arroyo Grande), 59-6 ¼.

Div. 3: Kovar (Ridgecrest Burroughs), 54-7 ¾; Anderson (Sherman Oaks Notre Dame), 54-1; McArthy (Monrovia), 53-11 ¾.

Div. 4: Finnegan (Santa Maria St. Joseph), 50-1; Johnson (Nordhoff), 50- ½; Spencer (Santa Maria St. Joseph), 49-6 ¼.

DISCUS

Div. 1: Fraser (El Toro), 183-2; Hunter-Simms (San Gorgonio), 180-5; Strawn (Great Oak), 173-1.

Div. 2: Cochran (Newport Harbor), 195-04; Scarvelis (Dos Pueblos), 180-09; Miller (Esperanza), 176-08.

Div. 3: Kovar (Ridgecrest Burroughs), 179-5; Niklas (Servite), 174-6; Sepulveda (Paso Robles), 173-3.

Div. 4: Braithwaite (Maranatha), 152-3; Ceja-Luis (Xavier Prep), 150-3; Spencer (Santa Maria St. Joseph), 144-8.

POLE VAULT

Div. 1: Bragg (El Toro), 16-3; Chapman (Murrieta Valley), 15-3; Jangda (Walnut), 14-3.

Div. 2: Sakioka (Newport Harbor), 16-3; Barr (Loyola), 15-3; Howser (Newport Harbor), 14-9.

Div. 3: Stark (Oak Park), 15-3; Thakor (Cerritos), 14-9; Limon (Nipomo), 14-9.

Div. 4: Schreck (Oakwood), 14-9; Vozzo (Oaks Christian), 14-9; Hop (Jurupa Valley), 12-9.