Neilsen's 200m is top mark at All-Comers

Updated: February 7, 2012, 12:41 PM ET

Grant Union High School - CA

Grant Union High School All-Comers 2012 - 2/4/2012

Grant High School Stadium

Results

Event 1 Mixed 55 Meter Hurdles

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

Finals

1 Black, Natasha W Unattached 9.60

2 Arnold, Mackenzie M Unattached 9.80

3 Rich, Bailey W Unattached 10.37

4 Menil, Clarissa W Unattached 10.94

5 Pinzon, Devin M Unattached 12.11

6 Ngo, Thuy W Unattached 12.48

Event 2 Mixed 55 Meter Hurdles

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Cramer, Austin M Unattached 7.97

2 sitch, Trever M Unattached 8.35

3 Turner, Travis M Unattached 8.46

4 Sharp, Cody M Unattached 8.53

5 Robinson, Greg M Unattached 9.29

6 Supple, Zack M Unattached 9.31

7 Rivera, Jared M Unattached 9.85

Event 3 Mixed 1500 Meter Run

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Nelson, Drew M Unattached 4:42.33

2 Brower, Gabriel M Unattached 5:01.55

3 Escue, Anthony M Unattached 5:11.79

4 Vazquez, Tasha W Unattached 5:20.33

5 Sup, John M Unattached 5:23.40

6 Jordan, Alyssa W Unattached 5:37.61

7 Blackwell, Veronica W Unattached 5:56.76

Event 4 Mixed 1500 Meter Run

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Jones, Marcellus M Unattached 5:03.06

2 James, Lourde M Unattached 5:11.17

3 Smith, Kara W Unattached 5:13.80

4 Rahim, Simone W Unattached 5:20.48

5 Terry, Mia W Unattached 5:34.38

6 King, Tasia W Unattached 5:39.54

7 Pereira, Marisella W Unattached 6:02.49

8 Mcgee, Serena W Unattached 6:06.47

Event 6 Mixed 400 Meter Run

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Leach, Jayson M Unattached 1:22.63

2 Wenceslao, Jadan M Unattached 1:22.88

3 Stout, Brady M Unattached 1:28.13

Event 7 Mixed 400 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 King, Taejon M Unattached 1:02.44

2 Hammonds, Harold M Unattached 1:10.96

3 Mcgee, Andrew M Unattached 1:24.20

Event 9 Mixed 60 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Wilson, Carlos M Unattached 9.56

2 Jett, Josie W Unattached 11.11

3 Johnson, Amaya W Unattached 12.95

4 Beard, Kamryn M Unattached 13.42

Event 10 Mixed 800 Meter Run

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 King, Taejon M Unattached 2:27.86

2 Jones, Marcellus M Unattached 2:30.54

3 James, Lourde M Unattached 2:31.21

4 Smith, Kara W Unattached 2:40.03

5 Howard, Amor M Unattached 2:40.99

6 Hammonds, Harold M Unattached 2:44.51

7 King, Tasia W Unattached 2:53.92

8 Harris, Jacle M Unattached 2:57.22

9 Mcgee, Serena W Unattached 3:05.23

10 Wenceslao, Jadan M Unattached 3:18.17

Event 11 Mixed 300 Meter Hurdles

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Cramer, Austin M Unattached 40.99

2 Sharp, Cody M Unattached 42.75

3 Supple, Zack M Unattached 48.08

4 Black, Natasha W Unattached 53.71

5 Rich, Bailey W Unattached 55.82

Event 12 Mixed 200 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Torrence, Nicholas M Unattached 23.30

2 Milan, James-Dana M Unattached 23.73

3 Stallings, Hasuan M Unattached 23.77

4 Munoz, Devante M Unattached 23.90

5 Martin, Dequan M Unattached 24.79

6 Walslon, Todd M Unattached 25.10

Event 13 Mixed 3200 Meter Run

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Rahim, Simone W Unattached 12:27.35

2 Terry, Mia W Unattached 12:46.99

3 Jordan, Alyssa W Unattached 13:05.66

4 Pereira, Marisella W Unattached 13:38.94

Event 16 Mixed Shot Put

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Paea, Semisi M Unattached 41-07.00

2 Matautia, Shawn M Unattached 37-10.25

3 James, Lourde M Unattached 37-03.00

4 Wuest, Gary M Unattached 33-06.00

5 lepisi, Andrew M Unattached 30-11.00

6 Tupou, Sam M Unattached 30-05.00

7 Nasilasila, Lorima M Unattached 26-11.00

8 Redd, Keivoughn M Unattached 21-06.50

Event 17 Mixed Long Jump

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Kuhl, Francisco M Unattached 19-08.50

2 Whitmore, Elijah M Unattached 19-03.50

3 Stone, Cameron M Unattached 18-04.50

4 sitch, Trever M Unattached 18-03.00

5 Rivera, Jared M Unattached 16-10.50

6 Butterfield, Jordan M Unattached 16-06.00

7 Edwards, Steven M Unattached 15-10.00

7 Nwokocha, Chibuzo M Unattached 15-10.00

9 Brooks, Chris M Unattached 15-05.00

10 Gomez, Tati W Unattached 14-03.00

11 Putnam, Randal M Unattached 13-11.00

12 Wilson, Carlos M Unattached 10-05.00

13 Dix, Victoria W Unattached 10-00.00

-- Turner, Travis M Unattached ND

Event 18 Mixed Triple Jump

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Jett, Aja W Unattached 46-00.00

2 Gomez, Tati W Unattached 32-00.00

Event 19 Mixed Discus Throw

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Paea, Semisi M Unattached 131-01.50

2 Redd, Keivoughn M Unattached 108-04

3 Nasilasila, Lorima M Unattached 100-02

Event 20 Mixed High Jump

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Nwokocha, Chibuzo M Unattached 5-04.00

1 Whitmore, Elijah M Unattached 5-04.00

3 Banford, Eric M Unattached 5-00.00

4 Baskauskas, Ed M Unattached 4-10.00

5 Squires, Jack M Unattached 4-04.00

5 Putnam, Randal M Unattached 4-04.00

7 he, Tianlin M Unattached 3-10.00

Event 21 Mixed Pole Vault

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Supple, Zack M Unattached 11-06.00

2 Black, Natasha W Unattached 10-00.00

Event 22 Mixed 55 Meter Hurdles

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Baskauskas, Ed M Unattached 10.80

Event 23 Mixed 400 Meter Run

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 smith, Amari M Unattached 1:02.51

2 Weary, Kendal W Unattached 1:04.93

3 Howard, Amor M Unattached 1:06.92

4 Terry, Nicole W Unattached 1:08.95

-- Harris, Jacle M Unattached NT

Event 24 Mixed Discus Throw

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Paea, Semisi M Unattached 131-01.50 0

2 Wuest, Gary M Unattached 108-04

3 Paine, Randall M Unattached 100-02

4 Tupou, Sam M Unattached 82-02

5 lepisi, Andrew M Unattached 81-05

6 Nasilasila, Lorima M Unattached 71-02

7 Matautia, Shawn M Unattached 70-01.50 1

8 Redd, Keivoughn M Unattached 65-00

9 Paulo, Janelle W Unattached 58-08.50

Event 27 Mixed 400 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Sawyerr, Devan M Unattached 51.69

2 Torrence, Nicholas M Unattached 52.20

3 Stone, Cameron M Unattached 53.35

4 Nelson, Drew M Unattached 53.39

....Event 27 Mixed 400 Meter Dash

5 Cramer, Austin M Unattached 53.92

6 McEvoy, Brandyn M Unattached 54.20

7 Edwards, Steven M Unattached 54.84

8 Payne, Brian M Unattached 55.60

9 Ambriz, Niko M Unattached 58.67

10 Calloway, Daliceo M Unattached 59.77

11 Loggins, Correy M Unattached 1:02.89

12 he, Tianlin M Unattached 1:30.54

Event 28 Mixed 400 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Weems, Joy W Unattached 59.09

2 Corrigan, Kassandra W Unattached 59.65

3 Williamson, Sabrina W Unattached 1:01.84

4 Burgess, Marissa W Unattached 1:02.51

Event 29 Mixed 400 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Weems, Joy W Unattached 59.09

2 Corrigan, Kassandra W Unattached 59.65

3 Williamson, Sabrina W Unattached 1:01.48

4 Burgess, Marissa W Unattached 1:02.51

5 Thandi, Cato W Unattached 1:02.65

6 Banford, Ericka W Unattached 1:07.16

7 Banales, Evanne W Unattached 1:08.29

8 Watkins, Dominque W Unattached 1:10.16

Event 30 Mixed 60 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Enakaya, Makini M Unattached 7.99

2 Squires, Jack M Unattached 9.15

3 Putnam, Randal M Unattached 9.59

Event 32 Mixed 100 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Swift, Elyse W Unattached 14.48

2 Weary, Kasi W Unattached 15.14

3 Johnson, Promise W Unattached 15.27

4 Rahim, Jordan M Unattached 16.50

5 James, Peja W Unattached 16.64

6 Jett, Josie W Unattached 17.66

Event 33 Mixed 100 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Wilson, Carlos M Unattached 15.18

....Event 33 Mixed 100 Meter Dash

2 Garcia, Anthony M Unattached 15.59

3 Beck, Blake M Unattached 16.50

4 Stout, Devin M Unattached 22.02

Event 34 Mixed 100 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Johnson, Josiah M Unattached 15.73

2 Mcgee, William M Unattached 17.16

3 Wiggins Jr, Wyatt M Unattached 17.22

Event 35 Mixed 100 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 sitch, Trever M Unattached 13.79

2 Dix, Victoria W Unattached 15.76

3 Jett, Aja W Unattached 16.19

4 Weary, Kelia W Unattached 17.91

Event 36 Mixed 100 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Mcgee, Natsumi M Unattached 12.33

2 Nielsen, Kendal W Unattached 12.67

3 Williamson, Sabrina W Unattached 13.14

4 Allen, Debo Rai W Unattached 13.23

5 Arnold, Mackenzie M Unattached 13.26

6 Brown, Olivia W Unattached 13.27

7 Jones, Kia W Unattached 13.64

8 Black, Natasha W Unattached 14.37

9 Brown, Deja W Unattached 15.10

10 Pinzon, Devin M Unattached 15.97

11 Rosell, Jessica M Unattached 16.40

Event 37 Mixed 100 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Stout, John M Unattached 13.44

2 Squires, Jack M Unattached 14.60

3 Putnam, Randal M Unattached 15.59

Event 38 Mixed 100 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Butterfield, Jordan M Unattached 11.49

2 Gillespie, Mitchell M Unattached 11.65

3 Stallings, Hasuan M Unattached 11.71

4 Sloan, Eric M Unattached 11.80

5 Milan, James-Dana M Unattached 11.82

6 Westmoreland, Zane M Unattached 11.89

....Event 38 Mixed 100 Meter Dash

7 Paea, Semisi M Unattached 11.94

8 Kuhl, Francisco M Unattached 12.11

9 Martin, Dequan M Unattached 12.18

10 Martinez, Isiace M Unattached 12.21

11 Turner, Travis M Unattached 12.27

12 Konda, Chatanya W Unattached 12.39

13 Rivera, Jared M Unattached 12.40

14 Woldeyes, Samuel M Unattached 12.42

Event 39 Mixed 800 Meter Run

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Ross, Connor M Unattached 2:09.95

2 Gaulman, Xavier M Unattached 2:10.00

3 Adams, Brandon M Unattached 2:11.85

4 Brower, Gabriel M Unattached 2:30.81

Event 40 Mixed 800 Meter Run

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Vazquez, Tasha W Unattached 2:30.75

2 Jordan, Claire W Unattached 2:35.09

3 Foulk, Audrey W Unattached 2:39.33

4 Blackwell, Veronica W Unattached 2:59.76

Event 41 Mixed 200 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Nielsen, Kendal W Unattached 25.72

2 Mcgee, Natsumi M Unattached 26.12

3 Sup, McKenzie W Unattached 26.82

4 Weems, Joy W Unattached 27.28

5 Brown, Olivia W Unattached 27.57

5 Allen, Debo Rai W Unattached 27.57

7 Thandi, Cato W Unattached 28.02

8 Arnold, Mackenzie M Unattached 29.02

9 Brown, Deja W Unattached 29.09

10 Watkins, Dominque W Unattached 30.42

11 Jones, Kia W Unattached 31.40

Event 42 Mixed 200 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Wilson, Carlos M Unattached 32.30

2 Garcia, Anthony M Unattached 32.54

3 Mcgee, Andrew M Unattached 35.55

4 Johnson, Josiah M Unattached 35.82

5 Wiggins Jr, Wyatt M Unattached 37.44

6 Wenceslao, Jadan M Unattached 37.52

7 Beck, Blake M Unattached 37.59

8 Stout, Brady M Unattached 40.16

....Event 42 Mixed 200 Meter Dash

9 Mcgee, William M Unattached 40.48

10 Leach, Jayson M Unattached 40.94

11 Stout, Devin M Unattached 47.93

Event 43 Mixed 200 Meter Dash

=========================================================================

Name Year Team Seed Finals

=========================================================================

1 Swift, Elyse W Unattached 32.28

2 Dix, Victoria W Unattached 33.49

3 Rahim, Jordan M Unattached 34.66

4 James, Peja W Unattached 36.35

5 Weary, Kelia W Unattached 37.62

SPONSORED HEADLINES