Riverside CC All-Comers (2/4)

Updated: February 8, 2012, 4:09 PM ET

Event: 100m Men Name: Club/School: Time: Mark Badilla Poly HS 11.96 Gerry Blackman Yucaipa 12.12 Nicholas Voeltz Poly HS 12.42 Sean Abbott Poly HS 12.57 Steven Bugarin

12.69 Bryce Borden Yucaipa 13.09 Isiah Cunningham

13.22 Adrian Munoz Poly HS 13.28

100m Men Heat 2 Nolan Day Riverside Christian 12.20 Joshua Carney Poly HS 12.36 Chris Monroe Don Antonio Lugo 12.65 Sam O'Neill Poly HS 13.15 Scott Field

13.50 Ryan Finazzo Poly 13.62 Elijah McKnight

15.00

100m Women Tia Parrish

13.20 Alexis League 13.61 Aubrey Campbell Yucaipa 14.65 Jade Toor Poly HS 14.96 Elise Stamen Poly HS 15.09 Frances Senecal Poly HS 15.59 Emily Salbato Riverside Christian 16.42 Karen Ramirez Poly HS 16.81

100m Women Heat 2 Rosita Lizarde-Macias Bloomington HS 15.46 Ashley Simental Poly HS 16.55 Sam Mascotte Riverside Christian 17.79 Catalina McCarron

33.15 Julie McCarron

58.85

100m Hurdles Women Timber Borden Yucaipa 19.08 Aubrey Campbell Yucaipa 19.23 Frances Senecal Poly HS 20.39 Kayla Williams Yucaipa 19.23 Megan Lindsay Yucaipa 22.29

100m Hurdles Women Heat 2 Nichole Cordevo Bloomington 21.05 Diana Borquez Bloomington 21.34 Cerena Knight Poly HS 22.35 Shannon Hicks Poly HS 23.90 Ellise Jeannequin

25.19 Sarah Crow Poly HS 29.03

110m Hurdles Men Lane 3

17.14 Lane 4

17.31 Lane 6

18.41 Lane 5

19.50 Lane 7

19.80 Lane 2

20.14

110m Hurdles Men Heat 2 Nolan Day Riverside Christian 21.99 Nick Demenezes Riverside Christian 25.11

200m Women Tia Parrish

27.4 Alexis League

28.48 Jade Toor Poly HS 30.07 Aubrey Campbell Yucaipa 30.69

200m Women Heat 2 Elise Stamen Poly HS 30.79 Ana Avalos Poly HS 30.92 Rosita Lizarde-Macias Bloomington 31.96 Jordyn Harris Poly HS 34.83 Emily Salbato Riverside Christian 36.23 200m Men Gerry Blackman Yucaipa 24.14 Nolan Day Riverside Christian 25.91 Dallen Selkinger King HS 26.06 Cameron Brock King 26.39 Chris Monroe Don Antonio Lugo 26.98 Brandon Contreras Bloomington 27.03 Juan Martin Miranda Poly HS 29.00

200m Men Heat 2 Mark Badilla Poly HS 24.14 Sean Abbott Poly HS 26.18 Isaiah Cunningham

27.62 Elijah McKnight

40.37

300m Women Alexis League

45.23 Jessica Stip Poly HS 46.08 Nichole Cordevo Bloomington 53.17 Rosita Lizarde-Macias Bloomington 53.77

300m Men Chad Rozean

35.46

300m Hurdles Women Timber Borden Yucaipa 56.81 Shannon Hicks Poly HS 59.56 Serena Knight Poly HS 1:00.45 Nichole Cordevo Bloomington 1:01.16 Kayla Williams Yucaipa 1:01.75 Megan Lindsay Yucaipa 1;23.03

300m Hurdles Men Josh Jeter King HS 42.59 Joseph Sengher Poly HS 45.56 Gerry Blackman Yucaipa 49.22 Jacob Caldwell Yucaipa 48.22 Bryce Borden Yucaipa 49.18 Zachary Crites Yucaipa 49.22 Michael Watson Yucaipa 49.26 Timothy Cruz Yucaipa 56.63

400m Men Gerry Blackman Yucaipa 52.74 Dylan Bransford Poly HS 57.03 Quinn Poor Poly HS 57.57 James Amrell Poly HS 59.01 Brandon Contreras Bloomington 1:00.07 Chris Monroe Don Antonio Lugo 1:00.75 Juan Martin Miranda Poly HS 1:05.38 Edgar Avalos Poly HS 1:08.94

400m Men Heat 2 Darian Ignatius North HS 55.42 Nick Pemenezes Riverside Christian 1:06.62

600m Women Bayleigh Porter King 1:46.80 Iveth Gutierrez King 1:59.11 Lauren Soholt King 2:02.24 Jennifer Gutierrez King 2:05.70 Lindsay Berhey King 2:06.62 Krista Zwart King 2:19.62

600m Men Joseph Miller Valley View 1:29.10 Samuel Alvarez Valley View 1:31.54 Emilio Nunez Valley View 1:34.93

800m Women Lorraine King

2:14.32 Katelyn Fatten King 2:30.32 Alexis Louis

2.39.15 Ariana Garcia-Swanteh Yucaipa 2:42.34 Rylie Prescott Yucaipa 2:45.48 Danica Patterson Yucaipa 2:52.57 Katie Carlson Yucaipa 2:53.78 Sydney Valhardt Yucaipa 2:56.37 Charlotte Richardson Yucaipa 2:57.34 Brynna Close North 2:57.71 Jealee Hubbord Yucaipa 3:01.19 Catlyn Oh King 3:06.75 Alison Baira North 3:13.77 Yoselin Nevarez King 3:36.38

800m Men Nathan Torris King 2:05.79 Trevor Bernly King 2:09.96 Samuel Alvarez

2:10.57 Emilo Nunez

2:11.29 Brandon Moore

2:11.58 Perry Elerts King 2:11.75 Tyler Parrish King 2:13.97 Joseph Casco King 2:14.13 Enrique Gonzales North 2:17.39 Eduardo Anguiano Poly 2:20.03 Jordan Goldie King 2:21.33 Gabriel Penate King 2:21.57 Darian Ignatius North 2:22.47 Eztli Sanchez

2:43.05

800 Men Heat 2 Andrew Humphries Yucaipa 2:12.27 Matthew Melendez Bloomington 2:18.50 Luis Arteaga Bloomington 2:20.05 Parker Gutzmann King 2:22.38 Tim Pungaew King 2:24.38 Dimitri Whitman

2:26.71 Brandon McCreary Yucaipa 2:29.98 Robin Lie

2:31.68 Michael Atwell Poly 2:32.32 Austin Shook

2:48.01 Brandon Enyeart Poly 2:50.50

1600m Women Tori Dunlap Yucaipa 5:22.90 Rebecca Morales Indio High School 5:26.42 Jessica Aguilar Yucaipa 5:29.02 Justine Jackson Yucaipa 5:36.40 Melissa Flciker

5:52.27 Danica Patterson Yucaipa 5:55.44 Iveth Gutierrez King 5:56.90 Bayleigh Porter King 5:57.92 Anahi Soriano Yucaipa 6:08.50 Samantha Knutsen Victor Valley College 6:15.60 Nora Magallanes Victor Valley College 6:17.34 Rachel Woods King 6:29.89 Courtney Mort King 6:42.37 Holly Abundez Victor Valley College 6:48.88

1600m Women Heat 2 Katelyn Fatten King HS 5:41.09 Arianna Garcia-Sevantek Yucaipa 5:33.21 Sydney Vollhardt Yucaipa 6:06.25 Bailey Smith Yucaipa 6:08.44 Lauren Sholt King 6:09.53 Casey Harper Indio HS 6:21.15 Yvette Madrid Yucaipa 6:23.89 Melissa Castro Yucaipa 6:24.65 Jealee Hubbard Yucaipa 6:28.05 Prisma Loya Indio HS 6:32.32 Katie Carlson Yucaipa 6:39.66 Yvonne Madrid Yucaipa 6:40.17 Brittany Underwood Yucaipa 6:41.63 Daisy Montano Bloomington 6:52.32 Karla Avila Bloomington 7:15.11 Jacqueline Vargas Bloomington 8:05.69

1600m Women Heat 3 Rylie Prescott Yucaipa 6:04.52 Charlotte Richardson

6:12.35 Caitlin Snott Poly 6:16.23 Kenadi Paris Yucaipa 6:19.97 Christine Aceves Poly 6:22.94 Lindsay Berney King 6:29.52 Brynna Close North 6:40.73 Lesley Hernandez Yucaipa 6:44.70 Laura Burn Yucaipa 6:51.71 Jordan Cohen North 6:52.93 Suzzette Fritchman Yucaipa 6:55.13 Alison Boura North 7:01.53 Kristin Davis Yucaipa 7:04.67 Autumlace Grasman Yucaipa 7:06.23 Irene Pedroza Yucaipa 7:08.63 Danielle Hamilton Yucaipa 7:11.14 Krista Zwart King 7:17.26 Cindy Amana Yucaipa 7:43.61 Tori Vaughn Central Middle School 7:26.08

1600m Men Nathan Torres King 4:34.80 Jason Luu Yucaipa 4:38.62 Kris Mazich Yucaipa 4:38.76 David Luna Indio HS 4:41.03 Michael Saggett

4:41.94 Andrew Humphries Yucaipa 4:43.96 Brandon Chavez Indio HS 4:44.64 Joseph Casco King 4:45.29 Trevor Berney King 4:46.62 Perry Elerts King 4:46.80 Connor Smith Yucaipa 4:48.12 Antonio Rivera Indio HS 4:48.85 Alex Cisneros Poly 4:49.52 Scott Runyan Yucaipa 4:49.87 Chris Silva Indio HS 4:51.34 Kevin Barda

4:52.70 Steven Runyan Yucaipa 4:53.29 Jerry Bugh

4:55.42 Jordan Bozer UCLA 4:56.67 Tommy Field Poly 4:58.90 Dalton Seckinger King 5:00.64 Enriquez Gonzalez North 5:02.03 Tyler Parrish King 5:02.40 Garret Vaughn North 5:05.36 Kieran McVeigh Poly 5:08. 13 Dimitri Whitman North 5:28.60

1600m Men Heat 2 Garrett Dycus Yucaipa 4:58.60 Alex Garden Yucaipa 5:00.91 Cory Kay Yucaipa 5:01.58 Edgardo Anguiano Poly 5:02.61 Jordan Goldie King 5:03.87 Luis Arteaga Bloomington 5:04.79 Daniel Valterrama Bloomington 5:06.96 Robert Sanchez King 5:08.01 Grant Vizzini Yucaipa 5:09.09 Matthew Melendez Bloomington 5:11.53 Mitchel Cleland King 5:12.00 Gabriel Penate King 5:14.69 Ethan Miles Yucaipa 5:15.34 Timothy Cruz Yucaipa 5:16.69 Matthew Johnson Yucaipa 5:23.06

1600m Men Heat 3 Jacob Enriquez King 5:16.08 Carlos Ramirez King 5:17.52 Jacob Caldwell Yucaipa 5:17.71 Teddy Casubis Yucaipa 5:19.90 Joshua Manchester Riverside Christian 5:29.43 Garret Koentz King 5:33.72 Bryan Vega Yucaipa 5:36.61 Danny Torres Bloomington 5:38.00 Eztli Sanchez North 5:38.30 Gabriel Lopez Yucaipa 5:44.07 Gabriel Torres Yucaipa 5:48.05 Erik Hagen Yucaipa 5:48.22 Ricardo Sanchez Bloomington 5:49.84 Joel Ryan Yucaipa 6:03.84 Brenden Benfield Yucaipa 6:03.91 Daniel Livingston Yucaipa 6:12.07 Kevin Vega Yucaipa 6:26.50

1600m Men Heat 4 Scott Field Poly 5:39.12 Austin Shook Yucaipa 5:41.91 Matthew Cleland King 5:46.69 Isaac Chan North 6:08.18 Brandon Enyeart Poly 6:12.92 Brandon Salemi Yucaipa 6:20.55 Dru Bland Yucaipa 6:34.35 Adam Thomas Yucaipa 6:44.78 Brian Curtis King 6:45.99 Rafael Lopez Bloomington 6:50.05 Blake Stebbing RCC 7:30.46 Jonathan Rios RCC 7:31.83

2 mile Co-Ed. Emilio Nunez VVHS 10:06.27 Penny Elerts King HS 10:34.47 Jerry Bugh

10:34.49 Daniel Valterrama Bloomington HS 10:39.17 Nathan Meier King HS 11:01.26 Robert Sanchez King HS 11:11.74 Jacob Enriquez King HS 11:44.67 Eztll Sanchez North 12:16.18 Dimitri Whitman North 12:19.76 Enrique Gonzalez North 12:24.65 Darian Ignatius North 12:24.75 Cidive Takeshita North 12:24.84 Ricardo Sanchez Bloomington HS 12:39.72 Danny Torres Bloomington HS 12:55.45

4X4 Men Team Sam Alvarez

3:45.62 Team Gabriel Penate King HS 4:07.78 Team Eztli Sanchez

4:17.62

Women High Jump Joshlyn Pemimon

5'3 Hannah Richer Poly 4'6 Tia Perish

4'4 Kalee Grimm Yucaipa 4'2 Katie Carlson Yucaipa NH

Men High Jump Angel De Los Santos

5'4 Nicholas Voeltz Poly 5'0 Nathan Meier King 5'0 Bryce Borden

4'10 Robert Sanchez King 4'8 Edgar Avalos Poly NH Joshua Carnuy

NH Matthew Cleland

NH Blake Stebbing

NH

Women Pole Vault Hanna Bernbaum

7'6 Ellise Jeannequin

6'6 Diana Castillo

6;6

Men Pole Vault Ryan Gross Poly 11'6 Cody Vallejo King 10'6 Cameron Brock King 9'6 Sean Roll

9'6 William Foody King NH Dylan S

NH

Long Jump Co-Ed James Arwell Poly 17'4 ----- 16'1

Jarrod Stuckey Poly 16'1 16'3 14'3 15'6 Cullen Sullivan Poly 16'11 18'3 19'2 20'1 Rio Rodriguez Poly 19'7 18'3 18'7 ----- Matthew Hendrickson Poly 12'5 11'10 12'5 12'11 Brandon Moore Poly 15'2 ----- 15'7 15'9 Dylan S. Poly ----- 16'0 15'7 ----- Emmanuel Rodriguez Poly ----- 15'10 15'9 16'4