Colony All-Comers: Three excellent girls marks posted

Updated: February 21, 2012, 5:04 PM ET

Iris Chijoke (14.47w)

Akia Armstrong (18-09w)

Destiny Parker(39-06)

Boys 4 x 100

Place Last Name First name Mark 1 Smith David 44.23 2 Club Track 44.92 3 Palliam Assante 45.81 4 Payan Jesus 46.93

Girls 4 x 100

Place Last Name First name Mark 1 Summit 49.46 2 Carter 52.18 3 EHS 52.75

Mixed 1600

Heat 1 Place Last name First name Mark 1 Freestone Cameron 5:06.0 2 Rosales Kevin 5:10.1 3 V Steven 5:18.3 4 Burford Daniel 5:24.8 5 Navarette Xochitl 5:26.1 6 Zessig Boris 5:26.5 7 Khan Steven 5:30.2 8 Ramos Robert 5:30.7 9 Andrew Arvizm 5:31.5 10 Mendoza David 5:31.9 11 Arriaga Chloe 5:32.2 12 Ramirez Alex 5:34.1 13 Espinoza Gabriel 5:34.4 14 V Xeomara 5:34.9 15 McGarren Kayla 5:35.3 16 Johal Nicole 5:35.6 17 Piiwaa Kayla 5:37.1 18 Hoey Emily 5:38.3 19 Casillas Alyssa 5:38.8 20 Burtler Taylor 5:39.6 21 Lamb Micoela 5:40.9 22 Whitworth Tori 5:42.0 23 Staton Grace 5:43.4 24 Leech Taylor 5:45.4 25 Perez Isabel 5:45.8 26 Budovec Karina 5:46.1 27 Trono Megan 5:49.2 28 Potts Joshua 5:50.2 29 Coria Destiny 5:55.2 30 Chance 5:55.9 31 Gallegos Serena 5:56.3 32 Kuenfuss Lauren 6:04.3 33 Delgado Kathy 6:09.7 34 Allain Deja 6:12.2 35 Kennedy 6:14.3 36 NA NA 6:24.4

Heat 2 Place Last name First name Mark 1 Arroyo Omar 5:56.2 2 Cruz Juan 5:59.2 3 Wade Briana 6:04.2 4 B Cecilia 6:11.3 5 Pori Natasha 6:17.1 6 Ko Madison 6:17.8 7 Chavez Mandy 6:18.9 8 Caberra 6:19.4 9 Lais Celsa 6:19.9 10 Caro Sarah 6:20.8 11 Wheeler Hailee 6:21.4 12 GubbaReiner Marcus 6:22.1 13 R Lauren 6:23.4 14 Tomlinson Brianna 6:24.2 15 Barela Breanna 6:24.7 16 Hii Jocelyn 6:26.5 17 Gonzalez Julissa 6:27.4 18 Tarutiyasiri Kittika 6:34.0 19 Frank Simone 6:42.5 20 Huizar Andreina 6:43.5 21 Sandoval Justine 6:44.0 22 Lagunos Nico 6:44.7 23 Rana Ash 7:00.6 24 Duchimaza Julissa 7:11.1 25 Perez Amy 8:18.3 26 Alfaro Fatima 8:19.1

Boys 1600m

Heat 1 Place Last name First name Mark 1 Wayne C 4:28.2 2 Castellon Alex 4:30.9 3 Martinez Jesse 4:33.4 4 Sanchez Ryan 4:35.2 5 Vincent 4:35.7 6 Valenzuela Nick 4:37.8 7 Hernandez Garrett 4:39.7 8 Martinez Jake 4:40.0 9 Newton Cam 4:40.9 10 Johnson Timmy 4:42.2 11 AC 4:42.7 12 Paul John 4:43.6 13 Jauegui Joseph 4:44.3 14 For Aaron 4:47.5 15 Kilwin Jeff 4:51.3 16 Payne Damon 4:54.2 17 Castro Daniel 4:55.6 18 Singer Javin 4:56.3 19 Kushvor Oliver 5:00.6 20 Sharp Camron 5:00.9 21 Cisneros Bryan 5:01.3 22 R Thomas 5:01.6 23 Miranda Gerardo 5:02.3 24 Reyes Victor 5:03.2 25 Hines Sam 5:04.8 26 Choice Antonio 5:12.3

Heat 2 Place Last name First name Mark 1 Rios Alex 4:58.5 2 Herbst Andrew 4:58.9 3 Ruiz Ray 4:59.8 4 Netzeband Neill 5:02.1 5 Castillo Michael 5:02.8 6 N Eric 5:03.3 7 Johnson Richard 5:04.0 8 G Ezteban 5:10.4 9 Johonny Bam 5:10.8 10 Hunegnaw Abraham 5:11.6 11 Smith Trevor 5:12.3 12 Newfer Andrew 5:13.5 13 J Johnson 5:14.3 14 Abad Joshua 5:14.5 15 Trujillo Justin 5:14.9 16 Arteuga Carlos 5:15.6 17 Marrero John 5:16.0 18 Casillas Jacob 5:17.1 19 Bekele Nobel 5:17.7 20 Snitzer Kenny 5:21.0 21 Anthony 5:22.8 22 Zach 5:25.4 23 Reyes Aaron 5:26.6 24 Guerrero Robbie 5:27.9 25 M Nelsson 5:28.9 26 Garcia Jason 5:35.2 27 Casillas Sergio 5:35.5 28 Nog Johnathan 5:39.4 29 Alcocer Paul 5:39.6 30 Vasquez Jesse 5:42.4 31 Archuletta Brandon 5:43.1 32 Ramirez Aaron 5:44.1 33 Davz Jared 5:44.9 34 Velasquez Gian 5:48.3 35 Mururik Brain 5:53.4

Girls 100 Hurdles

Place Last name First name Mark 1 Roosevelt Chijoke 14.47 2 Palmer Nasjua 15.41 3 Wright Jaera 19.41 4 Gomez Selena 20.03 5 Holmes Aria 21.60

Boys 100 Hurdles

Place Last name First name Mark 1 Donahue Jack 15.49 2 Bales Nathan 15.53 3 Miller Kendan 17.37 4 Rashad 18.70 5 Jerome 18.75

Boys 300m

Heat 1 Place Last name First name Mark 1 Valley View 35.62 2 Pearce Joshua 35.85 3 Curry Kyle 37.41 4 Vriscno Cerardo 38.04 5 Linton Sean 38.34 6 Squires Austin 38.99 7 Hines Jonathan 43.09 8 Walker Donavan 45.22

Heat 2 Place Last name First name Mark 1 Johnson Trashawn 37.75 2 Scott Devon 38.96 3 Wolf Ryan 40.21 4 Duran Daniel 41.03 5 Bender Andrew 41.35 6 Bostic Aaron 42.21 7 Romero Anthony 42.46

Heat 3 Place Last name First name Mark 1 Amarascharn Manjusri 36.34 2 Palliam Assante 37.86 3 Richardson Darrell 38.40 4 Neal Micheal 41.40 5 Payan Leo 41.73 6 Essien Daniel 42.05 7 Gieson Kevin 43.50 8 Muneshe Marel 43.84

Heat 4 Place Last name First name Mark 1 Miller Ronell 39.79 2 L Cedric 40.00 3 Jones Deshaun 40.58 4 Ortiz Jeremy 42.01 5 C Benjamin 42.22 6 Burton Johnathan 42.36 7 Pyo Daniel 42.37 8 Castillo Arturo 42.88

Heat 5 Place Last name First name Mark 1 Jackson Dausnte 36.97 2 Williams Daniel 37.42 3 M 40.16 4 Armstrong Kenneth 41.39 5 Foul Deonte 41.78

Girls 300m

Heat 1 Place Last name First name Mark 1 Ekelem Christiniana 42.21 2 Scott Mistic 42.71 3 Johnwell Aisha 45.26 4 Hall Chloe 46.13 5 Gray Totteona 47.30 6 Gibson Kayla 47.49 7 Obi Anita 47.99 8 Ademoijin Ayo 49.29

Heat 2 Place Last name First name Mark 1 Dauis Kai Lin 45.76 2 Alejos Chelsie 46.16 3 Sherman Asia 47.41 4 Wade Briana 47.54 5 Johnson Tatiana 48.45 6 Duncan Tia 48.48 7 O'Leary Patricia 48.58 8 Jno Jerine 50.81

Heat 3 Place Last name First name Mark 1 Allain Mariah 47.53 2 Dupree Queen 48.03

Boys 400m

Heat 1 Place Last name First name Mark 1 Lopez David 52.05 2 Singletafy Napoleon 53.36 3 Kirk Ian 53.82 4 Toscano Gabriel 53.84 5 Smith David 56.49 6 Mcnair Brandon 56.94 7 Asuguo Anthony 58.24

Heat 2 Place Last name First name Mark 1 Thomas Travis 52.97 2 Jauregui Joseph 54.08 3 Torrento Tearso 54.34 4 Tilley Robert 56.22 5 Mensen Darin 60.22 6 Hangan Natraun 60.67 7 Lonninguan Isaiah 61.46

Heat 3 Place Last name First name Mark 1 Torres Micheal 55.75 2 Harvey Jamani 58.15 3 Conde Juan 58.37 4 Gomez Jacob 59.11 5 Ammons Claude 64.36 6 Rodriguez Anthoniey 65.38 7 Potts Joshua 67.45

Heat 4 Place Last name First name Mark 1 Jackson Wayne 55.6 2 Huynh Tommy 55.71 3 Romero Mario 59.92 4 Hernandez Jostein 61.36 5 NA NA 62.32 6 Lamin Apollo 62.71

Girls 400m

Heat 1 Place Last name First name Mark 1 Susie 60.78 2 Spivey Jasmine 61.57 3 Lopez Betty 62.28 4 Walker Jaylah 62.61 5 Ducre Chasity 64.05 6 Belton Marie 69.70 7 J Briyana 70.10

Heat 2 Place Last name First name Mark 1 Pettus Jazmin 67.00 2 Mefield Briana 68.40 3 Serna Danielle 70.43 4 Scott Anissa 71.11 5 Horton Talisa 77.43

Kids Mixed 400m

Place Last name First name Mark 1 Allain Deja 1:11.64 2 Gaines Isaac 1:21.17 3 Gaines MJ 1:23.92 4 Gaines Mattie 1:29.88 5 Jones Caitlyn 1:40.47 6 Pllain Eddie 2:13.67 7 Gaines Kylani 2:15.01

Girls 100m

Heat 1 Place Last name First name Mark 1 Chijioke Iris 12.84 2 Baker Kiarra 12.89 3 Green Domonique 13.03 4 Ekelem Christinana 13.20 5 G Totteona 13.72 6 Brooks Cayla 13.83 7 Johnwell Aisha 14.56

Heat 2 Place Last name First name Mark 1 Armstrong Akia 12.83 2 Taylor Mattews 13.08 3 Serratl Victoria 13.41 4 Shearman Asia 14.72 5 Johnson Tatiana 14.79 6 Wilson Demire 15.09 7 Henry Alexis 15.33

Heat 3 Place Last name First name Mark 1 Sharpe Sharidan 13.06 2 Wright Jaera 13.86 3 Allaia Mariah 14.29 4 Johnson Desiree 14.64 5 Holmes Aria 14.73 6 Ademorisim Ayo 14.76 7 Donald Aliia 14.88

Heat 4 Place Last name First name Mark 1 Hardge Brooke 13.34 2 Alejos Alejos 14.06 3 Depree Queen 14.19 4 Gibson Kayla 14.41 5 O'Leary Patricia 14.89 6 Jno Jerine 15.18 7 Duncan Tia 15.25 8 Carrillo Hayley 17.97

Boys 100m

Heat 1 Place Last name First name Mark 1 Coleman Derrez 11.58 2 Newman Demetrius 11.73 3 Brown Aaron 11.79 4 Myles Tarik 11.81 5 Kyle Montaye 12.00 6 Weathington Tarrin 12.04 7 Tooles Justin 12.98

Heat 2 Place Last name First name No times available for this heat 1 Singletary Napolean 1 2 Pearce Josh 2 3 Brown Erik 3 4 Elam Anthony 4 5 Tyson Matt 5 6 Simeson Deandrew 6 7 Washington Jordan 7

Heat 3 Place Last name First name No times available for this heat 1 Williams Daniel 1 2 Yarbourgh Parius 2 3 Campbell Sirvantii 3 4 Wolf Ryan 4 5 Ession Daniel 5 6 Aguirre Andrew 6 7 Tuivai Viliami 7

Heat 4 Place Last name First name Mark 1 Pech Alburto 12.72 2 Campbell Devonte 13.18 3 Ortiz Jeremy 13.26 4 Pyo Daniel 13.27 5 NA NA 13.37 6 Castillo Arturo 13.65 7 NA NA 16.10

Heat 5 Place Last name First name Mark 1 Pulliam Assante 12.17 2 Squires-White Austin 12.30 3 Solorzano James 12.30 4 Burton Skyler 12.53 5 Haynes Jamel 12.54 6 Wilson Oscar 13.71 7 Mcknight Elijah 19.07

Heat 6 Place Last name First name Mark 1 Chaney Jerry 12.70 2 Earl Deonte 12.78 3 Jackson Davonte 13.10 4 Darin Parin 13.42 5 Murphy Marcel 13.48 6 Wilson Danny 13.60 7 Starks Percy 14.80

Kids Mixed 100m

Heat 1 Place Last name First name Mark 1 Gaines Demetrius 14.67 2 Allain Deja 14.83 3 Allain Eddie 17.70 4 Gaines Mattie 18.33 5 Jones Caitlyn 18.53

Heat 2 Place Last name First name Mark 1 Gaines MJ 25.58 2 Gaines Kylani 25.67 3 Thomas Jordan 26.55 4 Abdullah Anisaa 27.03

Girls 800m

Heat 1 Place Last name First name Mark 1 Sutton April 2:26.32 2 Sears Shevanie 2:29.53 3 McGarrell Kayla 2:31.14 4 Scott Mistic 2:33.03 5 Williams Jeannuel 2:34.35 6 Arriaga Chloe 2:35.43 7 Hoey Emily 2:35.79 8 Johal Nicole 2:36.53 9 Lamb Micaela 2:38.61 10 Butler Taylor 2:39.18 11 Budovec Karina 2:40.18 12 Perez Isabel 2:40.53 13 Trono Megan 2:40.86 14 Whitworth Tori 2:41.86 15 Casillas Alyssa 2:44.00

Heat 2 Place Last name First name Mark 1 Ko Madison 2:43.35 2 Leech Taylor 2:44.51 3 Staton Grace 2:45.06 4 Canales Jaylene 2:49.51 5 Puri Natasha 2:49.91 6 Gallegos Serena 2:51.13 7 B Cecilia 2:51.78 8 R Lauren 2:52.29 9 Kuchfuss Lauren 2:54.79 10 Tomlinson Brianna 2:56.41 11 Kittika Tarutiyasiri 2:56.95 12 Cabrera Norma 2:58.51 13 Hii Jocelyn 3:01.91 14 Wheeler Hallee 3:02.81 15 Byers Sophia 3:07.25 16 Huizar Andreina 3:07.63 17 Sandoval Justin 3:32.60 18 Von Winckelmann Ally NT

Boys 800m

Heat 1 Place Last name First name Mark 1 C Wayne 2:02.18 2 Jauregui Joseph 2:07.32 3 Rojas David 2:07.68 4 Aldaraca Abraham 2:08.10 5 Johnson Trashawn 2:08.75 6 Johnson Timmy 2:09.03 7 Torrealio Tearso 2:10.40 8 Sanchez Ryan 2:11.68 9 Ruiz Ray 2:12.82 10 Mcnair Brandon 2:14.00 11 Sharp Camron 2:14.40 12 Castro Daniel 2:14.82 13 Singer Javin 2:16.00 14 Hernandez Garrett 2:16.50 15 Miranda Gerardo 2:17.53 16 Forburger Aaron 2:23.78 17 Hangan Natuvs 2:28.72 18 Nd Ssoh 2:29.28 19 Casillas Jacob 2:31.40 20 Guerrero Robbie 2:31.75 21 Garcia Jason 2:35.53

Heat 2 Place Last name First name Mark 1 Rios Alex 2:15.17 2 Weaver Justin 2:15.52 3 Bekele Nobei 2:16.36 4 Goniwicha Esteban 2:17.05 5 Payne Damon 2:19.88 6 Cisneros Bryan 2:20.20 7 Smith Trevor 2:22.06 8 Trujillo Justin 2:22.57 9 Herbst Andrew 2:23.47 10 Johnson Richard 2:23.80 11 Burton Jonathan 2:25.20 12 N Eric 2:25.86 13 M Anthony 2:27.61 14 Jackson Joshua 2:27.96 15 Sam Johnny 2:29.95 16 Reyes Aaron 2:39.99 17 Fry Zach 2:41.19

Heat 3 Place Last name First name No times available for this heat 1 Martinez Jake 1 2 Martinez Jesse 2 3 Martinez John Paul 3 4 Johol Ryan 4 5 Kirwin Jeff 5 6 M Zach 6 7 Freestone Cameron 7 8 Hashymp Oliver 8 9 Jade 9 10 Richardson Parrell 10 11 Abad Joshua 11 12 Reyes Victor 12 13 Rodriguez Thomas 13 14 Huneynaw Abraham 14 15 C Michael 15 16 Novinggolan Johnathan 16 17 Sinzter Kenny 17 18 Alcocer Paul 18 19 Ramos Robert 19 20 Casillas Sergio 20 21 Darcourt Julian 21 22 Davz Jared 22 23 Ramirez Alex 23 24 Arvruz Andrew 24 25 Vasquez Jesse 25 26 Archuletta Brandon 26 27 Von Winchelmann Jacob 27 28 Kahn Steven 28 29 Arroyo Omar 29 30 Saucedo Adrian 30 31 Gavin Jay 31 32 Gaines Isaac 32

Girls 300 hurdles

Place Last name First name Mark 1 Hardge Tyler 49.27 2 Brooks Cayla 49.35 3 Ducre Chasity 52.08 4 Wright Jaera 57.76 5 Gomez Selena 59.13 6 Holmes Aria 62.35

Boys 300 hurdles

Heat 1 Place Last name First name Mark 1 Donahue Jack 42.39 2 Tyson Matt 43.86 3 Toscano Gabriel 44.92 4 Elam Anthony 45.27 5 Miller Kendall 45.92

Heat 2 Place Last name First name Mark 1 Rosser Khallifah 40.91 2 Parish Miles 42.15 3 Booker Johnel 42.52 4 Jerome 46.21 5 Asugo Anthony 47.60

Heat 3 Place Last name First name Mark 1 Bates Nathan 46.19 2 Rashad 47.92 3 Huynh Tommy 48.00 4 Miller Eric 50.34 5 Bernanrd Andre 50.39 6 Hall Chloe 55.03

Girls 200m

Heat 1 Place Last name First name Mark 1 Serrato Victoria 27.67 2 Gray Totteona 29.09 3 Johnwell Aisha 29.17 4 Scott Naissa 29.57 5 Alejos Chelsie 30.50 6 McField Briana 30.53

Heat 2 Place Last name First name Mark 1 Mathews Taylor 27.86 2 Green Domonique 28.82 3 Obi Anita 30.31 4 Henry Alexis 30.77 5 Dupree Queen 30.82 6 Duncan Tia 31.22 7 O'leary Patricia 31.24 8 Ademorijimi Ayo 31.81 9

Heat 3 Place Last name First name Mark 1 Gibson Kayla 29.92 2 Davis Kai Lin 30.03 3 McField Breena 30.80 4 Belton Marie 30.97 5 Serna Danielle 31.01 6 J Briyauna 31.05 7 Jerine Charles 31.61

Boys 200m

Heat 1 Place Last name First name Mark 1 Singletary Napoleon 23.12 2 Aguirre Andrew 23.47 3 Coleman Derrez 23.64 4 Thomas Travis 23.97 5 Smith David 24.06 6 Montaye Kyle 24.45 7 Macintosh V 24.85 8 Parias Sir 25.52

Heat 2 Place Last name First name Mark 1 Brown Aaron 23.92 2 Newman Demetrius 23.97 3 Curry Kyle 24.68 4 Hines Jonathan 25.77 5 Tooles Justin 26.32 6 Essien Daniel 27.24 7 NA NA DNF

Heat 3 Place Last name First name Mark 1 Briseno Gerardo 25.11 2 Tilley Robert 25.25 3 Haynes Jamel 25.34 4 Miller Ronell 25.39 5 L Cedric 25.91 6 Campbell Devonte 26.41 7 Harvey Jamani 26.51 8 Bostic Aaron 27.17

Heat 4 Place Last name First name Mark 1 Brown E 23.53 2 Amarasekara K 24.40 3 Simpson D 25.20 4 Jackson Wayne 25.32 5 James Deshaun 25.77 6 Neal Michael 27.72 7 Romero A 27.79 8 Cunningham Isaiah 27.92

Heat 5 Place Last name First name Mark 1 Washingont Jordan 25.75 2 Pech Alburto 25.85 3 Payan Leo 26.85 4 Claude Ammons 27.63 5 Earl Decante 27.80 6 Rodriguez Anthoniey 29.16 7 Tuivai Viliani 29.87 8 Mcknight Elijah 42.26

Mixed 3200m

Place Last name First name Mark 1 Valenzuela Nick 11:22.82 2 C Wayne 11:22.83 3 Landeros Nicholas 11:45.10 4 Arteaga Carlos 12:24.16 5 Rosales Kevin 12:28.38 6 Marrero John 12:56.85 7 Pettus Jazmine 13:45.56 8 Navarrete Xochitl 13:49.56 9 Villalobos Xeomara 13:50.04 10 Piiwaa Kayla 13:50.12 11 Coria Destiny 13:50.45 12 Delgado Kathy 14;03.17 13 Burford Daniel 14:03.45 14 Lais Celsa 14:17.32 15 Barela Breanna 14:36.06 16 Frank Simone 14:39.02

Girls 4X400

Place Last name First name Mark 1 Summit 4:11.02 2 Etiwanda "A" 4:18.33 3 Roosevelt 4:34.61 4 Etiwanda "B" 4:38.07 5 Etiwanda "C" 4:50.47

Boys 4X400

Heat 1 Place Last name First name Mark 1 Etiwanda 3:34.14 2 Summit 3:38.53 3 Colony "A" 3:41.14 4 Colony "B" 3:57.53 5 Colony "C" 3:58.32 6 Colony "D" 4:13.96

Heat 2 Place Last name First name Mark 1 Etiwanda "B" 3:53.28 2 Etiwanda "C" 3:54.10 3 Jones 4:00.28 4 Colony "E" 4:01.63

Girls Long Jump

Place Last name First name Mark 1 Armstrong Akia 18' 9" 2 Hardge Brooke 17' 5.5" 3 Ducre Chasity 15' 5" 4 Donald Allia 13' 6" 5 Johnson Desiree 12' 7.5" 6 Bethly Kiera Scratch 7 Sotiros Jennifer Scratch

Boys Long Jump

Place Last name First name Mark 1 Victor Brdand 21' 3.5 2 Donahue Jack 20' 1" 3 Hummel Chad 15' 7"

Girls Triple Jump

Place Last name First name Mark 1 Hardge Tyler 36' .5"

Boys Triple Jump

Place Last name First name Mark 1 Rosser Khallifah 41' 3" 2 Chaney Jerry 37' 4" 3 Wilson Danny 33' 11.5" 4 Jackson Davonte 33' 8"

Girls High Jump

Place Last name First name Mark 1 Scott Anissa 5' 2 Anderson Najai 4' 8"

Boys High Jump

Place Last name First name Mark 1 Jordan Jamire 6' 2 Rosser Khallifah 5' 8" 3 Yanez Lionel 5' 8" 4 Pulliam Assante 5' 2" 5 Scott Devon Scratch

Girls Shot Put

Place Last name First name Mark 1 Parker Destiny 39' 6" 2 Foketi Ruth 31' .5" 3 Wilson Demire 28' .5" 4 Sotiros Jennifer 21' 1.33"

Boys Shot Put

Place Last name First name Mark 1 Yanez Lionel 38' 6" 2 James Cameron 37' 2.5" 3 Miranda Rodrigo 36' 3.5" 4 Foketi Solomon 32' 5" 5 Kamen Brian 28' 8.25"