2012 Mobile Open Results

Updated: April 7, 2012, 3:08 AM ET

FRIDAY OPEN RESULTS



Licensed to C.F.P.I. Timing & Data - Contractor License   HY-TEK's Meet Manager
             Challenge of Champions/ Open Division 2012 - 4/6/2012             
                         Results at www.cfpitiming.com                         
                        UMS Wright School in Mobile, AL                        
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Banks, Ashley             09 Blount                   12.40   NWI  7 
  2 Cloy, McPorsha            09 Blount                   12.64   NWI  7 
  3 Fortenberry, Alexia       11 West Jeffers             12.69   NWI  7 
  4 Taylor, Starr              8 Auburn                   12.78   NWI  6 
  5 Hinds, Nascri             12 Auburn                   12.82   NWI  6 
  6 Baker, Anaya              09 Hoover                   12.87   NWI  6 
  7 Boykins, Jamira           10 Williamson               12.89   NWI  7 
  8 Gamble, Ameria            12 W. P. Davids             12.94   NWI  7 
  9 Taylor, Reine             10 Smiths Stati             12.97   NWI  6 
 10 Russell, Na'Kiya          10 Bay                      13.04   NWI  6 
 11 Hart, Asia                10 Hoover                   13.05   NWI  5 
 12 Akin, Laurie              11 Mountain Bro             13.07   NWI  5 
 13 Jones, Portia             11 Daphne                   13.15   NWI  1 
 14 Yelding, Amber            12 Daphne                   13.19   NWI  1 
 15 Strait, Shaiheatrice      12 W. P. Davids             13.25   NWI  7 
 16 Williams, Rae             09 Smiths Stati             13.28   NWI  7 
 17 Ellzee, Ashton            09 Baker                    13.29   NWI  7 
 17 Davis, Lauren             11 Spanish Fort             13.29   NWI  5 
 19 Lyons, Kim                10 Fairhope                 13.30   NWI  5 
 20 Porter, Baylee            12 Mobile Chris             13.37   NWI  3 
 20 Odom, McKenzie            10 Alma Bryant              13.37   NWI  2 
 22 Gable, Tiatamara          09 Vigor                    13.38   NWI  5 
 23 Henry, Shea                8 Trinity Pres             13.45   NWI  2 
 24 Castello, Sofia           11 Ums-Wright               13.46   NWI  4 
 25 Wing, Madeline             7 St. Paul's E             13.47   NWI  4 
 26 Robertson, Bria           09 Vigor                    13.51   NWI  1 
 27 Moore, Jekayla            09 Williamson               13.55   NWI  6 
 27 Foster, Alyia             09 LeFlore                  13.55   NWI  3 
 29 Agnew, Elaxis             11 Murphy                   13.69   NWI  1 
 30 Moss, Callie               8 St. Paul's E             13.73   NWI  5 
 31 Vester, Aaliyah           09 American Chr             13.76   NWI  4 
 32 Driscoll, Casey           11 Ums-Wright               13.82   NWI  3 
 33 Brown, Paula              09 Long Beach               13.96   NWI  1 
 34 McClintock, Heaven        10 Foley                    14.26   NWI  2 
 35 Eager, Kiera              11 Murphy                   14.38   NWI  5 
 36 Givance, Tori             10 LeFlore                  14.47   NWI  6 
 37 McKinney, Kara            10 Fairhope                 14.49   NWI  4 
 38 Mirabito, Amy             11 American Chr             14.56   NWI  3 
 39 Taylor, Elizabeth         10 Cottage Hill             14.68   NWI  3 
 40 Tylicki, Madison           7 Trinity Pres             14.87   NWI  2 
 41 Kelson, Tia               09 Foley                    15.31   NWI  2 
 
Girls 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Banks, Ashley             09 Blount                   25.40   NWI 11 
  2 Lafont, Rechelle          12 Bourgeois, H             25.77   NWI 11 
  3 Hand, Jakayla             10 Opelika                  25.80   NWI 10  25.794
  4 Neil, Katharyn            11 Mountain Bro             25.80   NWI 10  25.799
  5 Pettway, Yasmine          10 Baker                    25.96   NWI  9 
  6 Cloy, McPorsha            09 Blount                   26.03   NWI 10 
  7 Edwards, Mykeese          12 Bay                      26.31   NWI 11 
  8 Baker, Anaya              09 Hoover                   26.68   NWI  9 
  9 Fortenberry, Alexia       11 West Jeffers             26.71   NWI 11 
 10 Waldon, Alexius           10 John McEache             26.78   NWI  8 
 11 Akin, Laurie              11 Mountain Bro             27.04   NWI  8 
 12 Miller, Daly              11 Ums-Wright               27.21   NWI  7 
 13 Gamble, Ameria            12 W. P. Davids             27.35   NWI  8 
 14 Hinds, Nascri             12 Auburn                   27.49   NWI  8 
 15 Jones, Elisea             10 Baker                    27.55   NWI 10 
 16 Odom, McKenzie            10 Alma Bryant              27.66   NWI  1 
 17 Shack, Dejah              11 W. P. Davids             27.67   NWI  9 
 18 Lyons, Kim                10 Fairhope                 27.73   NWI  5 
 19 Boykins, Jamira           10 Williamson               27.77   NWI  9 
 20 Moore, Jekayla            09 Williamson               27.84   NWI  3 
 21 Williams, Rae             09 Smiths Stati             27.91   NWI  7 
 22 Jones, Tiarra             11 Murphy                   28.02   NWI  2 
 23 Mitchell, Mackensie       11 St. Paul's E             28.13   NWI  7 
 24 Davenport, Sasiona        09 Vigor                    28.31   NWI  7 
 25 Castello, Sofia           11 Ums-Wright               28.34   NWI  7 
 26 Henry, Shea                8 Trinity Pres             28.35   NWI  1 
 27 Turner, Keshara           11 LeFlore                  28.38   NWI  8 
 27 Baldwin, Jennifer         11 Theodore                 28.38   NWI  4 
 29 Jones, Portia             11 Daphne                   28.48   NWI  3 
 30 Taylor, Reine             10 Smiths Stati             28.50   NWI  6 
 31 Robertson, Bria           09 Vigor                    28.61   NWI  3 
 32 Midkiff, Bradley          12 Fairhope                 28.81   NWI  5 
 33 Foster, Alyia             09 LeFlore                  28.85   NWI  5 
 34 Autrey, Ashley            09 Foley                    28.98   NWI  2 
 35 Agnew, Elaxis             11 Murphy                   29.57   NWI  1 
 36 Vester, Aaliyah           09 American Chr             30.01   NWI  5 
 37 Robinson, Erika           09 Foley                    30.66   NWI  1 
 38 Booth, Chelsea            11 American Chr             30.79   NWI  4 
 39 Williams, Lacorrey        10 Spanish Fort             31.52   NWI  5 
 40 Mason, Brinesha           11 Daphne                   31.56   NWI  3 
 41 Warwick, Rachel           10 Montgomery A             34.53   NWI  4 
 -- Cortes, Daniela           10 Cottage Hill                NT   NWI  6 
 -- Brock, Lydia              09 Oak Mountain                NT   NWI  6 
 -- Davis, Jasmine            11 Theodore                    NT   NWI  6 
 -- Moody, Cheyenne           10 Spanish Fort                NT   NWI  6 
 -- Wing, Madeline             7 St. Paul's E                NT   NWI  6 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Diabate, Fanta            11 Auburn                   58.14  10 
  2 Edwards, Mykeese          12 Bay                      59.76  10 
  3 Banks, Ashley             09 Blount                   59.83  10 
  4 Stevens, Emily            11 Oak Mountain           1:00.21  10 
  5 Pritchard, Margaret       11 Mountain Bro           1:01.10  10 
  6 Waldon, Alexius           10 John McEache           1:01.19   7 
  7 Lewis, Keneshia           12 W. P. Davids           1:01.71   8 
  8 Shack, Dejah              11 W. P. Davids           1:01.94   7 
  9 Davis, Shawvone           09 Smiths Stati           1:02.27  10 
 10 Williams, Ashley          11 Auburn                 1:02.61   7 
 11 Davenport, Sasiona        09 Vigor                  1:03.34   8 
 12 Amelinatite, Berta        11 Huntsville             1:03.70   6 
 13 Jones, Eccoe              10 Hoover                 1:03.94   6 
 14 Glen, Jessica             09 Theodore               1:04.18   2 
 15 McKinney, Kara            10 Fairhope               1:04.25   8 
 16 Davis, Lauren             11 Spanish Fort           1:05.06   8 
 17 Davis, Jasmine            11 Theodore               1:05.63   3 
 18 Walker, Majestie           8 Miller, T. R           1:05.68   5 
 19 Wicks, Tyla               10 Baker                  1:05.79   7 
 20 Howell, Ashley            12 Cottage Hill           1:05.84   7 
 21 Mitchell, Mackensie       11 St. Paul's E           1:06.23   5 
 22 Marks, Elizabeth          11 Mountain Bro           1:06.83   6 
 23 Stewart, Jalisa           11 Long Beach             1:07.22   5 
 24 Valerie, Aren             11 Spanish Fort           1:07.29   6 
 25 Moore, Jekayla            09 Williamson             1:07.42   2 
 26 Lewis, Brianna            09 Daphne                 1:07.46   1 
 27 Vanderheiden, Hannah      10 Cottage Hill           1:07.69   5 
 28 Rivers, Elizabeth         12 Ums-Wright             1:08.17   6 
 29 Robertson, Bria           09 Vigor                  1:08.20   1 
 30 Graham, Taylor            09 St. Paul's E           1:08.57   4 
 31 Brakefield, Ann Marie     09 American Chr           1:08.67   4 
 32 McGowin, Drake            11 Montgomery A           1:09.13   6 
 33 Young, Catherine          10 Baker                  1:09.44   5 
 34 Terry, Amber              10 Miller, T. R           1:09.50   5 
 35 Conner, Jalisa            09 LeFlore                1:10.12   3 
 36 Elliott, Javion           10 Long Beach             1:10.97   2 
 37 Hobdy, Kahdra             10 Murphy                 1:11.12   2 
 38 Mason, Victoria           09 Daphne                 1:11.59   1 
 39 Wright, Lauren            09 Mary Montgom           1:12.60   3 
 40 Coleman, Ashundra         09 Blount                 1:13.60   2 
 41 Rivers, Alexandria        12 Ums-Wright             1:14.59   4 
 42 Walker, Brianna           12 LeFlore                1:16.60   4 
 43 Nowlin, Hannah            10 Foley                  1:17.63   1 
 44 Boykins, Jamira           10 Williamson             1:18.16   8 
 45 Warwick, Rachel           10 Montgomery A           1:21.43   3 
 46 Turner, Ashley            12 Foley                  1:27.85   2 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Farrow, Abby              11 Auburn                 2:22.52  
  2 Barwick, Sara             11 Bay                    2:23.73  
  3 Reed, Sanders             09 Mountain Bro           2:24.71  
  4 Coleman, Jessica          10 Bourgeois, H           2:25.48  
  5 Weems, Presley             8 Hoover                 2:25.57  
  6 Bryars, Alivia            12 Murphy                 2:25.95  
  7 Brock, Katelyn            12 Oak Mountain           2:26.99  
  8 Kuerton, Bethany          11 Auburn                 2:27.43  
  9 Reynolds, Morgan          10 Westminster            2:27.99  
 10 Kelso, Deidrianna         09 Bay                    2:28.98  
 11 Cadet, Shaina             10 Hoover                 2:29.48  
 12 Smith, Jackie             12 Spanish Fort           2:31.54  
 13 Taylor, Ises               8 Smiths Stati           2:34.18  
 14 Manley, Murray            10 Mountain Bro           2:35.18  
 15 Soileau, Brittany         10 Bourgeois, H           2:35.21  
 16 Evans, Hannah             10 Fairhope               2:37.08  
 17 Gill, Charlotte              Bayside Acad.          2:37.23  
 18 Wilson, Kaylin            11 W. P. Davids           2:38.50  
 19 Tam, Christina            12 Oak Mountain           2:39.90  
 20 Donaldson, Faith          11 Baker                  2:40.39  
 21 Hall, Amanda              09 Mobile Chris           2:41.09  
 22 Anderson, Ashlie          10 Foley                  2:41.12  
 23 Everett, Jessie            7 St. Paul's E           2:41.47  
 24 Green, Kayleigh            7 Smiths Stati           2:41.75  
 25 Pierce, Emily             09 Montgomery A           2:41.80  
 26 Grace, Maddie              7 Spanish Fort           2:42.09  
 27 Newhouse, Demitria        11 Baker                  2:42.42  
 28 Nelson, Allie              7 Miller, T. R           2:42.72  
 29 Hasan, Alexia             10 Long Beach             2:43.47  
 30 Goldsby, Olivia           09 American Chr           2:44.47  
 31 Dale, Emme                09 Ums-Wright             2:47.04  
 32 Stakely, Krisie           11 Montgomery A           2:47.19  
 33 Huff, Breann              09 Miller, T. R           2:48.87  
 34 Vance, Gwen                8 Apollo                 2:51.11  
 35 Kelley, Sarah Grace       11 American Chr           2:52.30  
 36 Baker, Kearis             10 W. P. Davids           2:52.52  
 37 Robertson, Bria           09 Vigor                  2:53.61  
 38 Whiston, Gracie            7 St. Paul's E           2:54.78  
 39 Hurley, Rachel            10 Murphy                 2:55.53  
 40 Farill, Erin              12 Cottage Hill           2:56.53  
 41 Cleveland, Julia          11 Daphne                 2:56.85  
 42 Boman, Detoria            10 Vigor                  2:57.52  
 43 Saucier-Hill, Jennesys    10 Blount                 3:07.83  
 44 Salvage, Angelica          8 Long Beach             3:09.10  
 45 Washington, Kadisha       09 LeFlore                3:11.41  
 46 Caver, Cierra             09 LeFlore                3:12.08  
 47 Morrison, Destiny         12 Alma Bryant            3:17.15  
 48 Hamby, Victoria           09 Foley                  3:20.31  
 49 Rhoads, Anna              10 Daphne                 3:25.96  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Garner, Emma              10 Opelika                5:19.10  
  2 Meydrich, Mia             10 Dominican              5:21.58  
  3 Evans, Hannah             10 Fairhope               5:29.52  
  4 Gill, Charlotte              Bayside Acad.          5:32.50  
  5 Sanders, Brantley         09 Mountain Bro           5:33.75  
  6 Jones, Lauren             12 Auburn                 5:34.25  
  7 Bryars, Alivia            12 Murphy                 5:34.56  
  8 Leinheiser, Anna          11 Hoover                 5:34.80  
  9 Pickens, Carsandra        09 Baker                  5:39.38  
 10 Reynolds, Morgan          10 Westminster            5:39.84  
 11 Barwick, Sara             11 Bay                    5:41.79  
 12 Brown, Kelly              10 Bell County            5:42.39  
 13 Thiobodeaux, Anastasia     7 Long Beach             5:44.88  
 14 Hall, Amanda              09 Mobile Chris           5:51.38  
 15 Brown, Meredith           09 American Chr           5:51.82  
 16 Nelson, Allie              7 Miller, T. R           5:54.67  
 17 Whiston, Gracie            7 St. Paul's E           5:55.07  
 18 Carrico, Sarah             8 Spanish Fort           5:55.38  
 19 Copeland, Madison          8 Spanish Fort           5:55.76  
 20 Anderson, Ashlie          10 Foley                  5:56.57  
 21 Huettemann, Caitlin       09 Ums-Wright             5:58.24  
 22 Green, Kayleigh            7 Smiths Stati           6:04.00  
 23 Rector, Chloe             11 American Chr           6:05.69  
 24 Camper, Caitlyn           09 Hoover                 6:12.09  
 25 Hoosline, April           11 Smiths Stati           6:12.42  
 26 Bennett, Grace            09 Long Beach             6:16.41  
 27 Canary, Margaret           8 Montgomery A           6:17.30  
 28 Kunstadt, Kelsey          12 Murphy                 6:18.34  
 29 Vance, Gwen                8 Apollo                 6:19.84  
 30 Tuggle, Taylor            10 Baker                  6:22.75  
 31 Nelson, Katie             12 Miller, T. R           6:25.24  
 32 Lancaster, Morgan         12 St. Paul's E           6:28.87  
 33 Peterson, Jordan          09 Daphne                 6:30.71  
 34 Mullins, Mary Allen       11 Ums-Wright             6:34.26  
 35 Noland, Elizabeth         10 Cottage Hill           6:35.84  
 36 Rickard, Claire           10 Montgomery A           6:36.98  
 37 Watson, Kennedy           09 W. P. Davids           6:39.19  
 38 Cross, Madison            11 Satsuma                6:45.78  
 39 Stockwell, Frankie        10 Foley                  7:35.90  
 -- Akers, Kaleigh            09 Daphne                     DNF  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 York, Kaitlin             09 American Chr          11:44.12  
  2 Garner, Emma              10 Opelika               11:53.30  
  3 Carr, Sarah               12 Dominican             11:53.65  
  4 Beasley, Frances          11 Auburn                12:07.56  
  5 Brown, Kelly              10 Bell County           12:19.80  
  6 Gerard, Anna              09 Hoover                12:33.65  
  7 Goldsby, Olivia           09 American Chr          12:43.09  
  8 Akers, Kaleigh            09 Daphne                12:44.19  
  9 Bernard, Hannah           12 Mountain Bro          13:00.51  
 10 Hrabovsky, Linsey          8 Spanish Fort          13:11.12  
 11 Roberts, Kaitlyn          11 Hoover                13:26.97  
 12 Bennett, Grace            09 Long Beach            13:33.65  
 13 Huber, Jordan             10 Spanish Fort          14:02.70  
 14 Reusser, Marissa          10 Baker                 14:31.95  
 
Girls 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Pettway, Yasmine          10 Baker                    14.68   NWI  6 
  2 Andrews, Laurel           12 Auburn                   14.81   NWI  6 
  3 Boler, Marnesha           11 Auburn                   14.90   NWI  6 
  4 Humphrey, Brittley         8 Hoover                   15.00   NWI  6 
  5 Fortenberry, Alexia       11 West Jeffers             15.02   NWI  6 
  6 Tofani, Olivia            12 Hoover                   15.17   NWI  6 
  7 McFarland, Jamia          12 Long Beach               15.36   NWI  6 
  8 Jones, Elisea             10 Baker                    15.94   NWI  5 
  9 Neil, Katharyn            11 Mountain Bro             16.11   NWI  5 
 10 Wimberly, Shykeya         10 Smiths Stati             16.31   NWI  6 
 11 Cave, Lauren              10 Ums-Wright               17.08   NWI  5 
 12 Fink, Madelinn            11 Runnels                  17.10   NWI  5 
 13 Nelson, Amber             12 Miller, T. R             17.13   NWI  5 
 14 White, Virginia           12 Mountain Bro             17.38   NWI  5 
 15 Vanderheiden, Hannah      10 Cottage Hill             17.69   NWI  5 
 16 Bassett, Sydney            7 Trinity Pres             18.33   NWI  2 
 17 Hatch, Keledria           12 W. P. Davids             18.60   NWI  4 
 18 Strait, Shaiheatrice      12 W. P. Davids             18.70   NWI  4 
 19 Dressler, Caitlyn          8 Cottage Hill             19.14   NWI  4 
 20 Tankersley, Corrie        11 Montgomery A             19.20   NWI  4 
 21 McConico, Brittany        10 Daphne                   19.28   NWI  2 
 22 DeWeaver, Necolet         11 Murphy                   19.44   NWI  1 
 23 Cobb, Kennedi             11 American Chr             19.69   NWI  3 
 24 Dean, Susan               12 Oak Mountain             19.81   NWI  3 
 25 Valcfourt, Laura          09 Bay                      19.98   NWI  4 
 26 Wing, Madeline             7 St. Paul's E             20.13   NWI  3 
 27 Pugh, Richlyn             10 St. Paul's E             20.53   NWI  1 
 28 Pace, Christina           09 Murphy                   20.55   NWI  1 
 29 Shanahan, Taylor          11 American Chr             20.78   NWI  3 
 30 McMillan, Bridget          7 Long Beach               20.86   NWI  2 
 31 Smith, Hope               09 Bay                      21.69   NWI  3 
 32 Dixon, Jalisha            10 Alma Bryant              22.11   NWI  1 
 33 Rice, Samerrah            09 LeFlore                  23.67   NWI  3 
 34 Garrett, Simone           09 LeFlore                  25.43   NWI  3 
 -- Parker, Allie             11 Ums-Wright                  DQ   NWI  1  TOUCH HURDLE
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Andrews, Laurel           12 Auburn                   45.63   6 
  2 Jones, Elisea             10 Baker                    45.67   6 
  3 Humphrey, Brittley         8 Hoover                   46.13   6 
  4 Brewer, Aeryn             11 Hoover                   46.35   5 
  5 Boler, Marnesha           11 Auburn                   46.86   5 
  6 Wimberly, Shykeya         10 Smiths Stati             47.37   5 
  7 Boman, Destiny            10 Vigor                    48.18   5 
  8 McFarland, Jamia          12 Long Beach               48.94   5 
  9 Cave, Lauren              10 Ums-Wright               49.26   4 
 10 Parker, Allie             11 Ums-Wright               49.64   1 
 11 White, Virginia           12 Mountain Bro             49.84   6 
 12 Briscoe, Alex             12 Vigor                    50.59   4 
 13 Fink, Madelinn            11 Runnels                  50.93   4 
 14 Nelson, Amber             12 Miller, T. R             51.51   5 
 15 Donnell, Margaret         12 Mountain Bro             51.61   4 
 16 Moss, Callie               8 St. Paul's E             52.54   3 
 17 Friedlander, Holly        10 St. Paul's E             52.68   3 
 18 Hatch, Keledria           12 W. P. Davids             52.74   3 
 19 Dean, Susan               12 Oak Mountain             53.51   2 
 20 Valcfourt, Laura          09 Bay                      53.89   3 
 21 DeWeaver, Necolet         11 Murphy                   54.70   1 
 22 Yancey, Janae             11 W. P. Davids             54.78   1 
 23 Shanahan, Taylor          11 American Chr             55.66   4 
 24 Smith, Hope               09 Bay                      56.55   2 
 25 McMillan, Bridget          7 Long Beach               56.76   1 
 26 Tankersley, Corrie        11 Montgomery A             57.36   2 
 27 Moore, Mya                12 Murphy                 1:03.07   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Mountain Brook                                        49.75   1 
  2 Blount                                                49.77   1 
  3 Smiths Station                                        49.93   1 
  4 Baker                                                 50.11   1 
  5 W. P. Davidson                                        50.43   2 
  6 Hoover                                                51.05   2 
  7 Vigor                                                 52.33   1 
  8 Daphne                                                52.53   4 
  9 Ums-Wright                                            52.65   4 
 10 LeFlore                                               52.68   4 
 11 Long Beach                                            52.89   2 
 12 St. Paul's Episcopal                                  53.02   2 
 13 Murphy                                                53.23   2 
 14 Alma Bryant                                           55.64   4 
 15 Foley                                                 55.71   4 
 16 American Christian Academy                          1:01.38   4 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hoover                                              4:06.28   3 
  2 Bay                                                 4:10.07   3 
  3 W. P. Davidson                                      4:16.65   2 
  4 Oak Mountain                                        4:17.14   3 
  5 Vigor                                               4:19.03   2 
  6 Spanish Fort                                        4:22.73   2 
  7 St. Paul's Episcopal                                4:30.89   2 
  8 Long Beach                                          4:32.95   1 
  9 Fairhope                                            4:33.66   1 
 10 Baker                                               4:37.64   2 
 11 Murphy                                              4:37.85   3 
 12 American Christian Academy                          4:41.45   2 
 13 Cottage Hill Christian                              4:42.88   1 
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Weitzman, Nanette         11 St. Paul's E           9-06.00  
  2 McGowin, Drake            11 Montgomery A           9-06.00  
  3 Mirabito, Amy             11 American Chr           9-00.00  
  3 Woika, Audrey             12 Montgomery A           9-00.00  
  5 Dewine, Harper            11 Mountain Bro           8-06.00  
  5 Bodet, Katy               09 St. Paul's E           8-06.00  
  7 Kirchharr, Kayla          10 Daphne                 8-06.00  
  8 Thomas, Eva               09 Hoover                 8-06.00  
  9 Ledson, Max               10 Hoover                 8-00.00  
  9 Dressler, Caitlyn          8 Cottage Hill           8-00.00  
  9 Marks, Elizabeth          11 Mountain Bro           8-00.00  
 -- Hamner, Sydney            11 American Chr                NH  
 -- Porter, Baylee            12 Mobile Chris                NH  
 -- Midkiff, Bradley          12 Fairhope                    NH  
 -- Terry, Amber              10 Miller, T. R                NH  
 -- Sullivan, Madison         12 Daphne                      NH  
 
Girls Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tofani, Olivia            12 Hoover                18-00.50   NWI 
  2 Hand, Jakayla             10 Opelika               16-10.00   NWI 
  3 Waldon, Alexius           10 John McEache          16-08.00   NWI 
  4 Gable, Tiatamara          09 Vigor                 16-00.00   NWI 
  5 Parker, Allie             11 Ums-Wright            15-11.00   NWI 
  6 Neil, Katharyn            11 Mountain Bro          15-09.75   NWI 
  7 Hightower, Jaleigha       11 Smiths Stati          15-08.50   NWI 
  8 Amelinatite, Berta        11 Huntsville            15-06.25   NWI 
  9 Matos, Natasha            12 Smiths Stati          15-05.50   NWI 
 10 Perry, Errin              10 Hoover                15-05.25   NWI 
 11 Montgomery, Lateshia      11 Miller, T. R          15-03.25   NWI 
 12 Williams, Ashley          11 Auburn                15-01.00   NWI 
 13 Kennedy, Virginia         11 Mountain Bro          15-00.00   NWI 
 13 Franks, Camille            8 Auburn                15-00.00   NWI 
 15 Ware, Tiara               12 Blount                14-10.00   NWI 
 16 Garsed, Caroline          11 Ums-Wright            14-09.00   NWI 
 17 Brantly, Shania           12 Bay                   14-06.00   NWI 
 18 Wentland, Hannah          10 Cottage Hill          14-04.50   NWI 
 19 Moss, Callie               8 St. Paul's E          14-03.25   NWI 
 20 Moore, Jekayla            09 Williamson            14-02.00   NWI 
 21 Browder, Tayla            11 Baker                 13-11.50   NWI 
 22 Cobb, Kennedi             11 American Chr          13-09.75   NWI 
 23 Boman, Destiny            10 Vigor                 13-08.00   NWI 
 24 Boykins, Jamira           10 Williamson            13-01.00   NWI 
 25 Booth, Chelsea            11 American Chr          12-09.00   NWI 
 26 Sweeting, Jakeshisa       11 Bay                   12-03.75   NWI 
 27 Jones, Kourtney           11 W. P. Davids          11-11.00   NWI 
 28 McCoy, Kasey              11 LeFlore               11-05.50   NWI 
 29 McClintock, Heaven        10 Foley                 11-00.00   NWI 
 -- Givance, Tori             10 LeFlore                     ND   NWI 
 -- Jones, Tiarra             11 Murphy                      ND   NWI 
 -- Weeks, Courtney           10 Daphne                      ND   NWI 
 -- Robinson, Erika           09 Foley                       ND   NWI 
 -- Baldwin, Jennifer         11 Theodore                    ND   NWI 
 -- Jones, Fredricka          10 W. P. Davids                ND   NWI 
 -- Enriquez, Kristen         09 Spanish Fort                ND   NWI 
 -- Pugh, Richlyn             10 St. Paul's E                ND   NWI 
 
Girls Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Humphrey, Brittley         8 Hoover                35-10.50   NWI 
  2 Kennedy, Virginia         11 Mountain Bro          34-04.00   NWI 
  3 Ware, Tiara               12 Blount                33-08.50   NWI 
  4 Briscoe, Alex             12 Vigor                 33-04.25   NWI 
  5 Tofani, Olivia            12 Hoover                33-02.50   NWI 
  6 Chesebro, Mary Kathryn    11 Mountain Bro          32-11.00   NWI 
  7 Nelson, Amber             12 Miller, T. R          32-07.75   NWI 
  8 Vanderheiden, Hannah      10 Cottage Hill          32-04.25   NWI 
  9 Hightower, Jaleigha       11 Smiths Stati          31-08.00   NWI 
 10 Krause, Charlotte          8 St. Paul's E          31-04.75   NWI 
 11 Garsed, Caroline          11 Ums-Wright            30-10.50   NWI 
 12 Moody, Cheyenne           10 Spanish Fort          30-08.75   NWI 
 13 Cobb, Kennedi             11 American Chr          30-04.00   NWI 
 14 Lyons, Kim                10 Fairhope              30-03.50   NWI 
 15 Driscoll, Casey           11 Ums-Wright            30-03.00   NWI 
 16 Woika, Audrey             12 Montgomery A          30-02.75   NWI 
 17 Brantly, Shania           12 Bay                   29-08.25   NWI 
 18 Mitchell, Mackensie       11 St. Paul's E          29-04.50   NWI 
 19 Browder, Tayla            11 Baker                 28-07.50   NWI 
 20 Williamson, Syntreka      12 Bay                   24-01.50   NWI 
 -- Dancy, Venecia             8 Smiths Stati              FOUL       
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Webb, Shytiarra           12 Bay                   35-05.25  
  2 Martin, Anissa            11 Bay                   34-06.75  
  3 McDell, Dynisha           12 Williamson            32-00.00  
  4 Sylvestor, Ashylon        11 Baker                 31-00.50  
  5 Dailey, Jessica           11 Fairhope              30-08.75  
  6 Rickman, Nia              10 Hoover                30-07.50  
  7 McCants, Alexis           12 Williamson            30-02.50  
  8 McBryde, Allison          10 LeFlore               29-09.50  
  9 Cheavious, MACY           10 Hoover                29-03.50  
 10 Scott, Ashley              8 Ums-Wright            29-02.50  
 11 Lucky, Jasmine            11 LeFlore               29-01.75  
 12 Traylor, Monet            09 Auburn                28-07.25  
 13 Bowie, Tamara             11 Alma Bryant           28-06.75  
 14 Curry, Kelli              12 Murphy                27-10.50  
 15 Williams, Gabby           11 W. P. Davids          27-10.25  
 16 McKinney, Raven           12 Smiths Stati          27-07.50  
 17 Bagsby, Keagan            09 Baker                 27-07.00  
 18 Hall, Onesha              10 Miller, T. R          27-06.25  
 19 Palmer, Shakorra          11 Smiths Stati          27-01.00  
 20 Cobb, Kennedi             11 American Chr          27-00.75  
 21 Waldrop, Mary Glenn       10 Mountain Bro          27-00.25  
 -- Windham, Erin             11 Daphne                      ND  
 -- Odoms, Destinee           10 Foley                       ND  
 -- Perry, Courtney           09 Daphne                      ND  
 -- Miller, Brittany          12 W. P. Davids                ND  
 -- Hall, Brittany            09 Foley                       ND  
 -- Emmons, Hanna             09 Mobile Chris                ND  
 -- Chaney, Olivia            09 Blount                      ND  
 -- Porter, Baylee            12 Mobile Chris                ND  
 -- Jordan, Courtney          11 Citronelle                  ND  
 -- Haynes, Anjae'Lynn        11 Bourgeois, H                ND  
 -- Reed, Rolicia             11 Satsuma                     ND  
 -- Braziel, Clareese         09 Satsuma                     ND  
 -- Hardin, Savannah          10 Mary Montgom                ND  
 -- Turner, Makayla           11 Murphy                      ND  
 -- Hoffman, Breonna          09 Mary Montgom                ND  
 -- McCoy, Danyela            10 Lanier, Sidn                ND  
 -- Morris, Sarah              8 Ums-Wright                  ND  
 -- Jackson, Porsha           11 Lanier, Sidn                ND  
 -- Linkous, Ashley           11 Long Beach                  ND  
 -- Moorer, Lauren            10 Spanish Fort                ND  
 
Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Martin, Anissa            11 Bay                  113-09.50  
  2 Webb, Shytiarra           12 Bay                   92-05.25  
  3 Rose, Jordan              12 Smiths Stati          90-06.75  
  4 Johnson, Victoria         11 Hoover                88-06.50  
  5 Traylor, Monet            09 Auburn                87-10.50  
  6 Campfield, Shyan          10 Alma Bryant           86-06.50  
  7 Bradley, Lauren           11 Miller, T. R             84-11  
  8 Colvin, Sarah             11 Mountain Bro          83-02.50  
  9 Adrian, Amy               12 Auburn                77-07.50  
 10 Dailey, Jessica           11 Fairhope                 75-06  
 10 Moorer, Lauren            10 Spanish Fort             75-06  
 12 Waldrop, Mary Glenn       10 Mountain Bro          68-06.50  
 13 Linkous, Ashley           11 Long Beach               67-04  
 14 Sylvestor, Ashylon        11 Baker                 63-09.50  
 15 Curry, Kelli              12 Murphy                   58-01  
 -- Perry, Courtney           09 Daphne                      ND  
 -- Dutton, Brooke            11 American Chr                ND  
 -- Morris, Sarah              8 Ums-Wright                  ND  
 -- Scott, Ashley              8 Ums-Wright                  ND  
 -- Williams, Gabby           11 W. P. Davids                ND  
 -- Jones, Trashasta          10 Blount                      ND  
 -- Leslie, Jasmine           10 Baker                       ND  
 -- Harris, Savanna           11 Mobile Chris                ND  
 -- Jordan, Courtney          11 Citronelle                  ND  
 -- Hamner, Sydney            11 American Chr                ND  
 -- Chaney, Olivia            09 Blount                      ND  
 -- Hardin, Savannah          10 Mary Montgom                ND  
 -- Howard, Aleshia           09 Mary Montgom                ND  
 -- Jackson, Porsha           11 Lanier, Sidn                ND  
 -- McBryde, Allison          10 LeFlore                     ND  
 -- Spain, Ruby               09 LeFlore                     ND  
 -- Robinson, Meccah           8 Long Beach                  ND  
 -- Odoms, Destinee           10 Foley                       ND  
 -- Palmer, Shakorra          11 Smiths Stati                ND  
 -- Fields, Jamie             09 Theodore                    ND  
 -- Braziel, Clareese         09 Satsuma                     ND  
 -- Hansen, Cybreena          10 Hoover                      ND  
 -- Hall, Brittany            09 Foley                       ND  
 
Girls Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rainwaters, Michalyn      10 Mobile Chris            110-03  
  2 Woika, Audrey             12 Montgomery A            104-05  
  3 Smith, Jackie             12 Spanish Fort            103-06  
  4 Curtis, Kenya             12 Blount                  101-03  
  5 Weitzman, Nanette         11 St. Paul's E             96-08  
  6 Waldrop, Mary Glenn       10 Mountain Bro             94-11  
  7 Leslie, Jasmine           10 Baker                    94-09  
  8 Graham, Taylor            09 St. Paul's E             85-03  
  9 Jackson, Victoria         12 Auburn                   82-04  
 10 Spain, Ruby               09 LeFlore               82-01.50  
 11 Colvin, Sarah             11 Mountain Bro             81-10  
 12 Harry, Madison            09 Mobile Chris             81-04  
 13 Dutton, Brooke            11 American Chr             78-02  
 14 Adrian, Amy               12 Auburn                   77-07  
 15 Morris, Sarah              8 Ums-Wright               77-06  
 16 Locke, Ariel              11 W. P. Davids             73-09  
 17 Miller, Brittany          12 W. P. Davids          71-03.50  
 18 Miller, Daly              11 Ums-Wright               67-10  
 19 Campfield, Shyan          10 Alma Bryant              67-07  
 20 Hansen, Cybreena          10 Hoover                64-11.50  
 21 Dailey, Jessica           11 Fairhope                 56-05  
 22 Brunson, Mckenzie         10 Mary Montgom             55-06  
 23 McCoy, Kasey              11 LeFlore               55-03.25  
 24 Abney, Hali               09 Mary Montgom          54-10.50  
 25 Hamner, Sydney            11 American Chr             54-09  
 26 Ledson, Max               10 Hoover                   47-09  
 27 Stowe, Tina               10 Blount                   46-00  
 
Boys 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Luper, Cameron            11 Auburn                   10.67   NWI  8 
  2 Johnson, Glen             12 W. P. Davids             10.79   NWI  7  10.782
  3 Vanhooser, Walker         12 Trinity Pres             10.79   NWI  8  10.786
  4 Steele, SirVegias         12 LeFlore                  11.02   NWI  8 
  5 Kelley, David             12 Mary Montgom             11.12   NWI  7 
  6 Johnson, Deon             11 Spanish Fort             11.16   NWI  5 
  7 Weatherspoon, KC          11 Smiths Stati             11.19   NWI  4  11.182
  8 Peters, Brandon           11 Williamson               11.19   NWI  5  11.189
  9 Mose, Traylan             10 Blount                   11.22   NWI  6 
 10 Steele, Alfonzo           11 Hoover                   11.23   NWI  8 
 10 Flakes, Michael           10 Bourgeois, H             11.23   NWI  7 
 12 Palileo, Ray              10 Mary Montgom             11.24   NWI  8 
 13 Jackson, Xavier           12 John McEache             11.25   NWI  7 
 14 Majewski, Lasavian        09 Baker                    11.29   NWI  3 
 15 McCants, Jomarco          12 Smiths Stati             11.30   NWI  4 
 16 Rogers, Tyler             10 Mobile Chris             11.32   NWI  3 
 17 Nesby, Devonte            12 Vigor                    11.37   NWI  5 
 18 Crayton, Aaron            10 Baker                    11.39   NWI  6 
 19 Lee, Ross                 11 Apollo                   11.40   NWI  5 
 19 Pugh, Tyrin               10 Foley                    11.40   NWI  2 
 21 Terrell, Jermy            12 Lanier, Sidn             11.43   NWI  7 
 22 Lewis, Diare              12 Vigor                    11.45   NWI  4 
 23 Smith, Dandre             10 Ums-Wright               11.47   NWI  4 
 24 Woolfolk, Justin          10 Montgomery A             11.49   NWI  5 
 24 Leflore, Kelvin           12 Williamson               11.49   NWI  1 
 26 Chom, Benjamin            11 Daphne                   11.53   NWI  1 
 27 McCall, Malik             09 Alma Bryant              11.55   NWI  1 
 28 Darrington, Sherman       12 Blount                   11.57   NWI  7 
 29 McPherson, Ostin           8 St. Paul's E             11.65   NWI  3 
 30 Jackson, Ger'kerry        09 Lanier, Sidn             11.71   NWI  4 
 31 Jackson, Eric             09 LeFlore                  11.73   NWI  7 
 32 Martez, Mason             12 Bay                      11.74   NWI  7 
 33 Spears, Jamal             11 Miller, T. R             11.76   NWI  6 
 34 Ceneus, Randal            10 Oak Mountain             11.79   NWI  4 
 35 Malcolm, Karmone          11 Newburgh                 11.85   NWI  6 
 36 Coleman, MaChenry         09 Miller, T. R             11.88   NWI  4 
 37 Rogers, Jaylen            12 Murphy                   11.89   NWI  6 
 38 Cuccias, Brent            12 St. Paul's E             11.95   NWI  1 
 39 Walley, Davis             09 Mobile Chris             12.01   NWI  2 
 40 Simpson, Denzel           10 Spanish Fort             12.02   NWI  4 
 41 Hancock, Joseph           11 Murphy                   12.06   NWI  3 
 42 Boxley, Kirkland          10 Satsuma                  12.07   NWI  2 
 43 Johnson, Josh             11 Daphne                   12.10   NWI  1 
 44 Brown, Kwamee             12 Newburgh                 12.13   NWI  6 
 45 Betts, Marcus             12 Long Beach               12.26   NWI  6 
 46 Pearsall, Christian       10 Ums-Wright               12.62   NWI  2 
 -- Resha, Michael            12 Mountain Bro                FS   NWI  3 
 -- Gratton, Neville          12 Satsuma                     FS   NWI  2 
 -- Warren, Tamarcus          12 Auburn                      FS   NWI  8 
 
Boys 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Core, Cody                12 Auburn                   22.15   NWI 12 
  2 Johnson, Glen             12 W. P. Davids             22.21   NWI 10 
  3 Cunningham, Stephen       12 Baker                    22.29   NWI 12 
  4 Vanhooser, Walker         12 Trinity Pres             22.57   NWI  9 
  5 McCalpin, Tommy           11 Port Gibson              22.63   NWI 12 
  6 Holder, Aaron             12 Vigor                    22.69   NWI  4 
  7 Mims, Eric                11 Long Beach               22.81   NWI  9 
  8 Jones, Gevon              11 Auburn                   22.85   NWI 10 
  9 Steele, SirVegias         12 LeFlore                  22.89   NWI  7 
 10 Hamlin, Carlton           11 Port Gibson              22.94   NWI 11 
 11 Harris, Justin            12 Lanier, Sidn             22.97   NWI 10 
 12 Steele, Alfonzo           11 Hoover                   23.00   NWI  9 
 13 Patterson, Marlon         12 John McEache             23.02   NWI  7 
 14 Kelley, David             12 Mary Montgom             23.13   NWI 11 
 15 Terrell, Jermy            12 Lanier, Sidn             23.17   NWI 11 
 15 Weatherspoon, KC          11 Smiths Stati             23.17   NWI  8 
 17 Rogers, Tyler             10 Mobile Chris             23.20   NWI  6 
 18 Chom, Benjamin            11 Daphne                   23.38   NWI  7 
 19 Jackson, Xavier           12 John McEache             23.40   NWI 10 
 20 Flakes, Michael           10 Bourgeois, H             23.44   NWI 11 
 21 Rice, Cameron             11 Huntsville               23.46   NWI 11 
 22 Casey, D'Marsjae          12 Foley                    23.48   NWI  8 
 23 Moore, Wayne              12 Blount                   23.55   NWI  6 
 24 Woolfolk, Justin          10 Montgomery A             23.56   NWI  7 
 25 Britton, John Harris      12 Mountain Bro             23.65   NWI  6 
 26 Freeman, Julian           12 Montgomery A             23.66   NWI  5 
 27 Carpenter, Austin         12 Pope                     23.74   NWI  9 
 28 McCants, Jomarco          12 Smiths Stati             23.76   NWI  8 
 29 Blackmon, Anthony         11 Daphne                   23.78   NWI  1 
 30 Wells, Travis             11 Baker                    23.79   NWI  6 
 31 Lewis, Diare              12 Vigor                    23.83   NWI  7 
 32 Harvey, Drew              12 Ums-Wright               23.98   NWI  4 
 32 McArthur, Anthony         10 W. P. Davids             23.98   NWI  5 
 34 Starks, Jordan            11 Bourgeois, H             24.00   NWI 10 
 35 Johnson, Justin           09 Hoover                   24.02   NWI  3 
 36 Lee, Ross                 11 Apollo                   24.07   NWI  4 
 37 Pruitt, Paul              11 Theodore                 24.08   NWI  5 
 38 Simmons, Brandon          11 Williamson               24.09   NWI  6 
 38 Ceneus, Randal            10 Oak Mountain             24.09   NWI  8 
 40 Lett, Labarron            12 Williamson               24.10   NWI  9 
 41 Thompson, Britain         10 Murphy                   24.12   NWI  1 
 42 Martin, Jason             10 Baton Rouge              24.21   NWI  6 
 43 Fleming, Stephen          09 St. Paul's E             24.25   NWI  5 
 44 Mann, Davis               11 Trinity Pres             24.41   NWI  3 
 45 Cuccias, Brent            12 St. Paul's E             24.44   NWI  3 
 46 Phillips, Hamilton        10 Ums-Wright               24.46   NWI  5 
 47 Lambert, Travis           11 LeFlore                  24.54   NWI  5 
 48 Beard, Darrius            10 Mobile Chris             24.61   NWI  3 
 49 Rector, Mark              12 Mountain Bro             24.67   NWI  4 
 50 Davis, Javian             11 Foley                    25.33   NWI 10 
 51 Dillon, Titus             10 Alma Bryant              25.52   NWI  1 
 52 Myatt, Courtney           09 Murphy                   25.57   NWI  2 
 53 Lucas, Keionte            09 Citronelle               25.71   NWI  3 
 54 Glaser, Damien            09 Baton Rouge              26.63   NWI  3 
 55 Banacos, Drew             12 Fairhope                 27.04   NWI  2 
 56 Bellasperanza, Andrew     11 Fairhope                 27.77   NWI  2 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 McCalpin, Tommy           11 Port Gibson              49.32  13 
  2 Rogers, Jacob             12 W. P. Davids             49.59  11 
  3 Rogers, Tre               12 Auburn                   50.33  12 
  4 Rice, Cameron             11 Huntsville               50.44  13 
  5 Nesby, Devonte            12 Vigor                    50.81  12 
  6 Carpenter, Austin         12 Pope                     50.98  11 
  7 Wright, Rajon             11 John McEache             51.14  11 
  8 Clark, Keith              12 LeFlore                  51.17  13 
  9 Valentine, Isiha          12 Newburgh                 51.27  13 
 10 Patterson, Marlon         12 John McEache             51.41   9 
 11 Luckey, Jocari            10 Opelika                  51.44  10 
 12 Hulbert, Johnny           12 Port Gibson              51.54  13 
 13 Moore, Marvin             11 Houston                  51.59   1 
 14 Conniff, Michael          12 Spanish Fort             51.71  11 
 15 Brown, Jarrett            10 Hoover                   51.80  11 
 16 Hill, Thomas              09 Opelika                  52.13  11 
 17 Harris, Justin            12 Lanier, Sidn             52.17  12 
 18 Tinsley, Dijyran          11 Williamson               52.41   9 
 19 Craig, Jalen              11 W. P. Davids             52.65   9 
 20 Martin, Patrick           12 Murphy                   52.69   9 
 21 Ceneus, Randal            10 Oak Mountain             52.73  10 
 22 Tofani, Jacob             10 Hoover                   52.98   9 
 23 Campbell, Malik           10 Blount                   53.15   8 
 24 Williams, Darwin          10 Blount                   53.16   8 
 25 Bromberg, Gene            10 Mountain Bro             53.23   7 
 26 Carrell, Andrew           11 Westminster              53.37   7 
 27 Johnson, Tylone           10 Bourgeois, H             53.48  12 
 28 Joseph, Roberto           11 Newburgh                 53.78  12 
 29 McCloud, Timothy          09 Auburn                   53.79  10 
 30 Elliott, Javaughn         11 Long Beach               53.83   7 
 31 Hinds, Caden              11 American Chr             53.90   9 
 32 Dunklin, Darius           12 Murphy                   53.94   8 
 33 Bodet, Tres               11 St. Paul's E             54.08   6 
 34 Layfield, Michael         10 Bay                      54.15   6 
 35 Lee, Cameron              11 Mountain Bro             54.18   8 
 36 Reed, Patrick             11 Lanier, Sidn             54.33  10 
 37 Bruno, Chris              11 Baker                    54.34   8 
 38 Strini, Timmy             11 Houston                  54.59   1 
 39 Mann, Davis               11 Trinity Pres             54.60   7 
 40 Freeman, Julian           12 Montgomery A             54.68   6 
 41 Singleton, Keith          12 LeFlore                  54.74  10 
 42 Hankins, Quillan          09 Smiths Stati             54.80   6 
 43 Coleman, Jordan           10 American Chr             55.13   7 
 44 Beard, Darrius            10 Mobile Chris             55.39   5 
 45 Patterson, Tristan        09 Apollo                   55.72   5 
 46 Weitzman, Rand            11 St. Paul's E             56.00   4 
 47 Freeman, Justin           10 Montgomery A             56.21   7 
 48 Leach, Eugene             10 Spanish Fort             56.23   8 
 49 Holloway, Ernest          09 Daphne                   56.26   1 
 50 Davis, Akeem              11 Williamson               56.40  10 
 51 Burgett, Chris            09 Mary Montgom             56.45   2 
 52 Qualls, Derek             09 Citronelle               57.03   3 
 53 Byas, Johnathan           11 Bay                      57.29   6 
 54 McCoy, Jerric             09 Smiths Stati             57.81   5 
 55 Patty, Will               11 Trinity Pres             57.90   4 
 56 Banacos, Drew             12 Fairhope                 58.18   4 
 57 Lee, Ross                 11 Apollo                   58.28   5 
 58 Prevost, Evan             11 Cottage Hill             58.37   5 
 59 Montgomery, Isaac         11 Citronelle               58.55   3 
 60 Carrell, Jacob             8 Westminster              59.46   4 
 61 Robinson, Alec            11 Miller, T. R             59.53   4 
 62 Bussey, Cedric            09 Daphne                   59.61   1 
 63 Golden, Aaron             12 Foley                  1:02.06   2 
 64 Dortch, DeEric            09 Theodore               1:03.98   6 
 -- Boyd, Dylan                8 Long Beach                  DQ   3  OUT OF LANE
 
Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nicholls, Cory            11 John McEache           2:00.23  
  2 Clark, Keith              12 LeFlore                2:00.56  
  3 O'Bryan, Alex             11 Apollo                 2:00.98  
  4 Rogers, Tre               12 Auburn                 2:02.08  
  5 Cowen, Jeb                11 Walker                 2:03.05  
  6 Lepik, Bradford           12 Walker                 2:03.13  
  7 Gamble, Cameron           12 John McEache           2:03.23  
  8 Thomas, Aaron             10 Brentwood              2:03.96  
  9 Hall, Chris               12 Holy Cross             2:05.04  
 10 Bishop, Lucas             11 Cottage Hill           2:05.31  
 11 White, Craig              12 Hoover                 2:05.69  
 12 Martin, Hunter            10 Houston                2:06.06  
 13 Jetmundsen, Taylor        12 Mountain Bro           2:06.10  
 14 Kelley, Tanner            12 American Chr           2:06.21  
 15 Daughtry, Joel            12 Baker                  2:06.96  
 16 White, Alex               11 Mountain Bro           2:07.13  
 17 Mclaughlin, Kyle          12 Houston                2:07.54  
 18 Smith, Matthew            10 Hoover                 2:07.76  
 19 Wimberly, Shaquille       12 Newburgh               2:07.97  
 20 Wood, Collin              10 Baker                  2:08.72  
 21 Stokes, Rob               11 Miller, T. R           2:08.81  
 22 Reed, Patrick             11 Lanier, Sidn           2:09.40  
 23 Hall, Anthony             11 Mobile Chris           2:09.50  
 24 Carter, Damien            10 Bourgeois, H           2:10.04  
 25 Estes, Justin             12 Apollo                 2:10.55  
 26 Hinton, Shawn             12 Fairhope               2:10.97  
 27 West, Aaron               11 Ums-Wright             2:11.02  
 28 Stallings, Thomas         11 Trinity Pres           2:12.03  
 29 Davis, Akeem              11 Williamson             2:12.75  
 30 Williams, Tyler           10 Blount                 2:14.18  
 31 Kichler, Robert           10 Mary Montgom           2:14.76  
 32 Kelley, Jesse             09 American Chr           2:14.97  
 33 Anderson, Jack            09 Montgomery A           2:14.98  
 34 Carrell, Jacob             8 Westminster            2:15.34  
 34 Diatiri, Noro             11 Auburn                 2:15.34  
 36 Luna, David               10 Daphne                 2:15.53  
 37 Schmitz, Dylan            10 Cottage Hill           2:15.66  
 38 Woodward, Dominique       12 Spanish Fort           2:15.97  
 39 Fant, Anthony             09 Ums-Wright             2:17.14  
 40 Qualls, Derek             09 Citronelle             2:17.38  
 41 Curles, Wesley            10 Trinity Pres           2:17.39  
 42 Massey, Vancheal          11 Vigor                  2:17.68  
 43 Carger, Vincent           10 Lanier, Sidn           2:18.64  
 44 Abston, Terry             10 W. P. Davids           2:19.71  
 45 Thomas, Jonathan          09 Baton Rouge            2:19.81  
 46 Brown, Bovaire            11 Blount                 2:19.90  
 47 Jones, Jacob              09 Long Beach             2:20.02  
 48 Braxton, Mwendabai        10 Murphy                 2:20.95  
 49 Kirkendall, Preston       12 St. Paul's E           2:21.30  
 50 Murphy, Zack              11 Daphne                 2:21.57  
 51 Williams, Brayden         12 Bay                    2:22.69  
 52 Winetrout, Jordan         10 Murphy                 2:23.26  
 53 Hill, Tyler               10 W. P. Davids           2:23.31  
 54 Moore, Tom                12 St. Paul's E           2:25.27  
 55 Whitsitt, Quintin         09 Long Beach             2:25.86  
 56 Horton, John              09 Alma Bryant            2:26.26  
 57 Doege, Josh               10 Fairhope               2:28.70  
 58 Jackson, Eric             09 LeFlore                2:29.49  
 59 Foster, Joe               09 Foley                  2:30.21  
 60 Ferguson, Tevan           12 Vigor                  2:30.31  
 61 Jone, Kevin                7 Spanish Fort           2:33.09  
 62 Martin, Hunter            10 Foley                  2:35.47  
 63 Truong, Eric              09 Alma Bryant            2:36.82  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jaeger, Patrick           12 Houston                4:35.51  
  2 Curles, Wesley            10 Trinity Pres           4:36.59  
  3 Gardner, John             11 Houston                4:38.68  
  4 Verdin, Colby             12 Cottage Hill           4:40.95  
  5 Tan, Chase                11 Ums-Wright             4:42.32  
  6 Kelley, Tanner            12 American Chr           4:42.68  
  7 Nicholls, Cory            11 John McEache           4:43.78  
  8 Stokes, Rob               11 Miller, T. R           4:43.82  
  9 Grace, Thomas             11 Fairhope               4:44.22  
 10 Hinton, Shawn             12 Fairhope               4:47.16  
 11 Smith, David              11 Hoover                 4:48.07  
 12 Kelly, Davis              10 Mountain Bro           4:49.27  
 13 Hawk, Stewart             10 Mountain Bro           4:50.27  
 14 Ogburn, Dylan             10 Auburn                 4:50.32  
 15 Britt, Kyle               11 Smiths Stati           4:51.08  
 16 Stallings, Thomas         11 Trinity Pres           4:51.45  
 17 Stewart, Austin           11 Smiths Stati           4:52.08  
 18 Taylor, James             11 Lakeside               4:54.03  
 19 Helmke, Nick              10 Auburn                 4:56.36  
 20 Chance, David             12 Cottage Hill           4:57.33  
 21 Shankle, Ryan                Bayside Acad.          4:58.11  
 22 Dunlock, Chris            12 W. P. Davids           4:59.49  
 23 Guillory, Alex            11 Daphne                 4:59.70  
 24 Harvey, Jonathan          09 Hoover                 5:01.88  
 25 Peavy, Charles            10 Foley                  5:02.99  
 26 Greene, Eric               8 Lakeside               5:03.08  
 27 Lambert, Mason            11 Apollo                 5:03.62  
 28 Davis, Akeem              11 Williamson             5:04.16  
 29 Irion, Connor             11 Spanish Fort           5:05.77  
 30 Vance, Phillip            09 Apollo                 5:07.54  
 31 Thomas, Jonathan          09 Baton Rouge            5:11.64  
 32 Johnson, Howard           12 Murphy                 5:13.04  
 33 Moore, Tom                12 St. Paul's E           5:13.53  
 34 Montague, Ryan            12 Satsuma                5:14.38  
 35 Walker, John              10 Daphne                 5:16.30  
 36 Christian, Taylor         10 Baker                  5:18.92  
 37 Reynolds, Mitch           12 Alma Bryant            5:20.30  
 38 Brown, Bovaire            11 Blount                 5:24.59  
 39 Dukes, Lane                8 Long Beach             5:24.98  
 40 Fuller, Everett           10 Montgomery A           5:26.09  
 41 Herrington, Parker        10 Mobile Chris           5:31.94  
 42 McCaskill, Michael        10 LeFlore                5:34.05  
 43 King, Chandler            10 Baker                  5:36.77  
 44 Thomas, Austin            12 St. Paul's E           5:38.10  
 45 Bethal, Chris              8 Vigor                  5:40.66  
 46 Ryan, Snowden             10 Miller, T. R           5:40.96  
 47 Kent, Ryan                11 Bay                    5:41.92  
 48 Gardner, Brandon          11 LeFlore                5:42.11  
 49 Allsup, Joshua            10 Murphy                 5:42.19  
 50 Pugh, Roddrick            12 Satsuma                5:43.63  
 51 Lemons, Carter            10 Westminster            5:45.94  
 52 Oldes, David              12 Lanier, Sidn           5:53.21  
 53 Owens, Casey              10 Foley                  6:04.18  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Thomas, Alec              10 Brentwood              9:44.53  
  2 Bowles, Christian         09 Lakeside, Ev           9:56.83  
  3 Durbin, Tristan           10 Apollo                10:01.68  
  4 Ogburn, Dylan             10 Auburn                10:02.21  
  5 Little, Matthew           12 Huntsville            10:09.43  
  6 Curles, Wesley            10 Trinity Pres          10:12.46  
  7 Stewart, Austin           11 Smiths Stati          10:16.33  
  8 Kelly, Davis              10 Mountain Bro          10:19.71  
  9 Seaton, Josh              10 Houston               10:20.33  
 10 Stevens, Reece            09 St. Paul's E          10:23.10  
 11 Leckenby, Ieden           11 Hoover                10:23.51  
 12 Meserve, Landon           11 Apollo                10:25.45  
 13 Tan, Chase                11 Ums-Wright            10:25.97  
 14 Erickerson, Blake         12 Houston               10:30.00  
 15 Lincoln-Velez, Fernando   09 Auburn                10:30.71  
 16 Britt, Kyle               11 Smiths Stati          10:30.74  
 17 Erickson, Brett            8 St. Paul's E          10:36.34  
 18 Guillory, Alex            11 Daphne                10:49.53  
 19 Hall, Anthony             11 Mobile Chris          11:01.00  
 20 Kelly, William            11 Long Beach            11:04.25  
 21 Bailey, Henry             10 Foley                 11:11.43  
 22 Dockery, Taylor           09 Montgomery A          11:26.00  
 23 Kelley, Jesse             09 American Chr          11:29.73  
 24 Orem, Tyler               11 Spanish Fort          11:32.09  
 25 Reynolds, Mitch           12 Alma Bryant           11:41.20  
 26 Gibson, Jason             09 Baker                 11:46.92  
 27 Pharez, Tyler             11 Fairhope              11:51.14  
 28 Peavy, Charles            10 Foley                 11:53.10  
 29 Saunders, Austin          11 Baker                 11:53.68  
 30 Morris, Keaton             8 Spanish Fort          12:08.06  
 31 Myers, Zach                8 Cottage Hill          12:08.91  
 32 Lemons, Carter            10 Westminster           12:11.78  
 33 Cady, Jacob               11 Daphne                12:19.65  
 34 Davis, Zack               11 Fairhope              12:52.26  
 35 Alfzalirod, Killian       10 Mobile Chris          12:56.17  
 36 Riggs, Tim                12 Blount                13:07.39  
 37 Oldes, David              12 Lanier, Sidn          13:23.36  
 38 Ott, Gary                 10 Theodore              13:55.44  
 39 Ferguson, Tevan           12 Vigor                 14:02.44  
 -- Dukes, Lane                8 Long Beach                 DNF  
 -- McCall, Reese             11 Mountain Bro               DNF  
 -- Dunlock, Chris            12 W. P. Davids               DNF  
 -- Toner, Wes                11 Hoover                      DQ   LANE VIOLATION
 
Boys 110 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Jackson, Brendan          11 W. P. Davids             15.16   NWI  6 
  2 Dorsey, Matthew           11 W. P. Davids             15.43   NWI  6 
  3 Dunmiles, DeQuincey       12 Bourgeois, H             15.65   NWI  6 
  4 Pietri, Wesley            12 St. Paul's E             15.67   NWI  5 
  5 Robinson, John            11 Hoover                   15.74   NWI  5 
  6 McCoy, Arzell             10 Port Gibson              15.80   NWI  6 
  7 Carrell, Andrew           11 Westminster              15.90   NWI  5 
  8 Harris, Eddie             12 Blount                   15.99   NWI  5 
  9 Yosten, Harrison          09 Auburn                   16.04   NWI  5 
 10 Thompson, Aaron           10 Mobile Chris             16.24   NWI  4 
 11 Lewis, Michael            12 Smiths Stati             16.28   NWI  6 
 12 Seldon, Octavius          11 Vigor                    16.30   NWI  4 
 13 Daves, Michael               Bayside Acad.            16.85   NWI  3 
 13 O'Shields, Andy           11 Mountain Bro             16.85   NWI  4 
 15 King, Alex                12 St. Paul's E             16.87   NWI  3 
 16 Duvall, Ryan              10 Apollo                   16.95   NWI  4 
 17 Spears, Jamal             11 Miller, T. R             16.96   NWI  3 
 18 Johnson, Darius           12 Vigor                    16.98   NWI  4 
 19 Miller, Ivory             12 Miller, T. R             17.22   NWI  5 
 20 Zieman, Daniel            12 Ums-Wright               17.66   NWI  3 
 21 Patterson, Drew           11 Montgomery A             17.86   NWI  4 
 22 Lewis, Darien             11 Blount                   17.97   NWI  3 
 23 Grady, Sam                10 Ums-Wright               18.37   NWI  3 
 24 Autry, Chris              11 Baker                    18.62   NWI  4 
 25 Dressler, TJ              12 Cottage Hill             19.19   NWI  2 
 26 Hileman, Mason            10 Daphne                   19.57   NWI  1 
 27 Archie, Trent             09 Baker                    19.70   NWI  2 
 28 MC Donald, Henry             Bayside Acad.            19.76   NWI  2 
 29 Ganey, Chaz               10 Fairhope                 19.95   NWI  2 
 30 Brackin, Keanu            10 Auburn                   21.11   NWI  5 
 31 Ghosal, Raaj              12 Murphy                   21.30   NWI  1 
 32 Williams, Ryan            09 Murphy                   21.32   NWI  1 
 33 Davis, Zack               11 Fairhope                 22.14   NWI  1 
 34 McVay, Ethan              10 Daphne                   22.29   NWI  1 
 -- Lundberg, Hall            12 Mountain Bro                DQ   NWI  6  HAND ON HURDLE
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nalls, Quin               11 Auburn                   40.00   9 
  2 Dunmiles, DeQuincey       12 Bourgeois, H             40.07   9 
  3 Carrell, Andrew           11 Westminster              41.13   7 
  4 Robinson, Curtis          12 Port Gibson              41.19   8 
  5 Lundberg, Hall            12 Mountain Bro             41.27   7 
  6 Brown, Jarrett            10 Hoover                   41.37   8 
  7 Rhoulac, Zayquan          12 Smiths Stati             41.64   8 
  8 Davis, Brandon            12 John McEache             42.07   9 
  9 Jackson, Brendan          11 W. P. Davids             42.10   8 
 10 Thompson, Aaron           10 Mobile Chris             42.12   7 
 11 Schumacher, Seth          12 Hoover                   42.18   7 
 12 Yosten, Harrison          09 Auburn                   42.53   9 
 13 Dorsey, Matthew           11 W. P. Davids             42.86   8 
 14 Harris, Eddie             12 Blount                   43.20   7 
 15 Lewis, Michael            12 Smiths Stati             43.26   6 
 16 Singleton, Keith          12 LeFlore                  43.37   8 
 17 Barnett, Birch            09 American Chr             43.72   5 
 18 Bodet, Tres               11 St. Paul's E             44.10   6 
 19 Miller, Ivory             12 Miller, T. R             44.18   6 
 20 King, Alex                12 St. Paul's E             44.30   5 
 21 Clark, Keith              12 LeFlore                  44.59   9 
 22 O'Shields, Andy           11 Mountain Bro             44.63   5 
 23 Johnson, Darius           12 Vigor                    45.07   7 
 24 Zieman, Daniel            12 Ums-Wright               45.13   6 
 25 Cook, Torri               10 Blount                   45.72   4 
 26 Howell, Jeremyah          09 Vigor                    46.33   4 
 27 Grady, Sam                10 Ums-Wright               46.52   5 
 28 Williams, Ryan            09 Murphy                   47.88   1 
 29 Hileman, Mason            10 Daphne                   48.02   1 
 30 Autry, Chris              11 Baker                    48.68   4 
 31 Ghosal, Raaj              12 Murphy                   48.76   2 
 32 Coleman, Jordan           10 American Chr             48.84   4 
 33 Austin, Jesse             10 Montgomery A             49.22   3 
 34 Wages, Garrett            11 Cottage Hill             50.35   2 
 35 Carrell, Jacob             8 Westminster              50.77   3 
 36 Garvin, Ronald             8 Long Beach               51.03   3 
 37 Saunders, Brandon         09 Baker                    51.13   3 
 38 Luna, David               10 Daphne                   51.54   2 
 39 Dotch, Kelond             11 Spanish Fort             51.65   5 
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hoover                                                42.53   2 
  2 W. P. Davidson                                        43.16   3 
  3 Lanier, Sidney                                        43.27   1 
  4 Baker                                                 43.46   1 
  5 Williamson                                            43.78   3 
  6 LeFlore                                               43.89   2 
  7 Bourgeois, H.L.                                       43.92   1 
  8 Port Gibson                                           43.99   1 
  9 Blount                                                44.74   4 
 10 Mobile Christian                                      44.77   5 
 11 Vigor                                                 44.79   2 
 12 Mountain Brook                                        44.90   3 
 13 Daphne                                                45.24   2 
 14 Miller, T. R.                                         45.25   3 
 15 Ums-Wright                                            45.38   4 
 16 Cottage Hill Christian                                46.87   5 
 17 Trinity Presbyterian                                  47.13   5 
 18 Fairhope                                              51.37   5 
 -- St. Paul's Episcopal                                     FS   4 
 -- Mary Montgomery                                         DNF   4 
 -- Montgomery Academy                                      DNF   4 
 -- Foley                                                    DQ   2  OOZ x2
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Auburn                                              3:24.14   4 
  2 W. P. Davidson                                      3:25.27   4 
  3 Opelika                                             3:29.79   4 
  4 Hoover                                              3:31.42   3 
  5 Port Gibson                                         3:31.90   4 
  6 Mountain Brook                                      3:32.04   3 
  7 Vigor                                               3:33.64   2 
  8 Bay                                                 3:37.05   2 
  9 Blount                                              3:38.47   3 
 10 Bourgeois, H.L.                                     3:40.37   4 
 11 American Christian Academy                          3:42.46   2 
 12 Murphy                                              3:43.06   1 
 13 St. Paul's Episcopal                                3:43.77   3 
 14 Cottage Hill Christian                              3:45.39   1 
 15 Fairhope                                            3:45.88   2 
 16 Spanish Fort                                        3:46.68   3 
 17 Long Beach                                          3:52.70   1 
 18 Trinity Presbyterian                                4:09.45   1 
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brannon, Victor           12 John McEache           6-04.00  
  2 McCoy, Arzell             10 Port Gibson            6-02.00  
  3 Williams, Hunter          11 Mountain Bro           6-00.00  
  4 Pietri, Wesley            12 St. Paul's E           5-10.00  
  4 Walley, Nick              11 W. P. Davids           5-10.00  
  4 Johnson, Darius           12 Vigor                  5-10.00  
  4 Schumacher, Grant         11 Spanish Fort           5-10.00  
  4 Rhoulac, Zayquan          12 Smiths Stati           5-10.00  
  4 Washington, Brandon       12 Mary Montgom           5-10.00  
  4 Peters, Brandon           11 Williamson             5-10.00  
  4 White, Quinton            12 Foley                  5-10.00  
  4 May, Alex                 11 Hoover                 5-10.00  
 13 MacKlien, Dajion          12 Auburn                 5-08.00  
 13 Pate, Tyler               11 Baker                  5-08.00  
 13 Herring, Trent            10 Mobile Chris           5-08.00  
 13 Jones, Jordan             11 Hoover                 5-08.00  
 13 Lewis, Darien             11 Blount                 5-08.00  
 13 Jetmundsen, Jonathan      12 Mountain Bro           5-08.00  
 19 Foster, Kris              09 Bay                    5-06.00  
 19 Boykin, Melvin            11 Williamson             5-06.00  
 19 Barragan, David           11 Miller, T. R           5-06.00  
 19 Fuller, Jarvis            11 LeFlore                5-06.00  
 19 White, Kentonio           10 LeFlore                5-06.00  
 19 Moore, Marlon             12 Vigor                  5-06.00  
 -- Williams, Darwin          10 Blount                      NH  
 -- Miller, Brae              10 Daphne                      NH  
 -- Young, Damian             11 Long Beach                  NH  
 -- Holberg, Hamilton         12 Cottage Hill                NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Philips, Walker           12 Mountain Bro          13-06.00  
  2 Boswell, Zac              11 Hoover                13-06.00  
  3 Crow, Matt                12 St. Paul's E          12-06.00  
  4 Arias, Nicholas           12 Bay                   12-06.00  
  5 Rainey, Patrick           11 Auburn                12-06.00  
  6 McDonald, Myles           11 Auburn                12-06.00  
  7 DelVescovo, Anthony       09 St. Patrick'          11-06.00  
  7 Austin, Jesse             10 Montgomery A          11-06.00  
  7 Phillips, Christopher     10 Mobile Chris          11-06.00  
  7 Russell, Josh             10 Ums-Wright            11-06.00  
  7 Grady, Sam                10 Ums-Wright            11-06.00  
  7 Harvey, Jonathan          09 Hoover                11-06.00  
  7 Allie, Austin             10 Mountain Bro          11-06.00  
 14 Barnett, Birch            09 American Chr          10-06.00  
 14 Adams, Nick               12 Miller, T. R          10-06.00  
 -- Woerner, Spencer          10 Daphne                      NH  
 -- Campbell, David           10 Murphy                      NH  
 -- Reasonover, Aaron         12 Bay                         NH  
 -- Watts, Dustin             10 Spanish Fort                NH  
 -- Jeffrey, Bart             12 Spanish Fort                NH  
 -- Woodham, Kyle             11 Murphy                      NH  
 
Boys Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 MacKlien, Dajion          12 Auburn                21-05.75   NWI 
  2 Wells, Jelani             12 John McEache          20-08.50   NWI 
  3 Gamble, Cameron           12 John McEache          20-03.75   NWI 
  4 Resha, Michael            12 Mountain Bro          20-02.75   NWI 
  5 Zieman, Daniel            12 Ums-Wright            19-11.50   NWI 
  6 Holder, Aaron             12 Vigor                 19-10.50   NWI 
  7 Williamson, Kendyl        12 W. P. Davids          19-10.00   NWI 
  8 Bryant, Mark              11 Miller, T. R          19-08.75   NWI 
  9 Britton, John Harris      12 Mountain Bro          19-08.25   NWI 
 10 White, Kentonio           10 LeFlore               19-08.00   NWI 
 11 Douglas, Anthony          10 W. P. Davids          19-05.50   NWI 
 12 Johnson, Justin           09 Hoover                19-04.25   NWI 
 13 Pietri, Wesley            12 St. Paul's E          19-04.00   NWI 
 14 Boykin, Melvin            11 Williamson            19-02.00   NWI 
 15 Gaynor, Juwan             09 Murphy                19-01.25   NWI 
 16 Hardin, Sam               11 Auburn                19-01.00   NWI 
 17 Franklin, Brian           12 Smiths Stati          19-00.75   NWI 
 18 Fleming, Stephen          09 St. Paul's E          19-00.50   NWI 
 19 Shaw, Bradrick            09 Hoover                18-01.00   NWI 
 20 Daniels, Josh             10 Mary Montgom          17-10.50   NWI 
 21 Patterson, Drew           11 Montgomery A          17-09.25   NWI 
 22 Wells, Travis             11 Baker                 17-08.25   NWI 
 23 Hinds, Caden              11 American Chr          17-03.00   NWI 
 24 Ghosal, Raaj              12 Murphy                16-08.50   NWI 
 25 Holberg, Hamilton         12 Cottage Hill          16-07.00   NWI 
 26 Abrom, Devonte            12 Satsuma               16-05.00   NWI 
 27 Huettemann, Patrick       11 Ums-Wright            16-03.00   NWI 
 28 Montague, Ryan            12 Satsuma               16-02.00   NWI 
 29 Pruitt, Paul              11 Theodore              16-01.50   NWI 
 30 Walley, Davis             09 Mobile Chris          15-03.00   NWI 
 31 Beasley, Charleston       11 Williamson            13-08.75   NWI 
 -- Lewis, Darien             11 Blount                      ND   NWI 
 -- Lucas, Keionte            09 Citronelle                  ND   NWI 
 -- Williams, Tyler           10 Blount                      ND   NWI 
 -- Montgomery, Isaac         11 Citronelle                  ND   NWI 
 -- Davis, Cory               10 Trinity Pres                ND   NWI 
 -- Moore, Marlon             12 Vigor                       ND   NWI 
 -- Williams, Jarred          11 Smiths Stati                ND   NWI 
 -- Coleman, Jordan           10 American Chr                ND   NWI 
 -- White, Sam                   Mobile Chris                ND   NWI 
 
Boys Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 May, Alex                 11 Hoover                44-01.75   NWI 
  2 Johnson, Darius           12 Vigor                 43-08.75   NWI 
  3 Rhoulac, Zayquan          12 Smiths Stati          42-09.50   NWI 
  4 Winn, Kameron             12 Miller, T. R          42-06.50   NWI 
  5 Glover, Daniel            11 Mountain Bro          42-02.25   NWI 
  6 Peters, Brandon           11 Williamson            42-02.25   NWI 
  7 Mims, Eric                11 Long Beach            42-01.00   NWI 
  8 Walley, Nick              11 W. P. Davids          41-08.25   NWI 
  9 Barnett, Birch            09 American Chr          41-03.00   NWI 
 10 Zieman, Daniel            12 Ums-Wright            41-00.00   NWI 
 11 White, Kentonio           10 LeFlore               40-11.00   NWI 
 12 Boykin, Melvin            11 Williamson            40-08.00   NWI 
 13 Patterson, Drew           11 Montgomery A          40-07.25   NWI 
 14 White, Quinton            12 Foley                 39-05.00   NWI 
 15 Pietri, Wesley            12 St. Paul's E          39-04.25   NWI 
 16 Mosley, Jamey             10 Theodore              37-08.50   NWI 
 17 Daughtry, Joel            12 Baker                 37-07.00   NWI 
 18 Williams, Hunter          11 Mountain Bro          37-05.00   NWI 
 19 Rankins, Chance           10 W. P. Davids          36-10.25   NWI 
 20 Daniels, Josh             10 Mary Montgom          36-06.25   NWI 
 21 Quinney, Arthur           10 Vigor                 36-01.50   NWI 
 22 Williams, Darrel          09 Hoover                35-09.50   NWI 
 23 LeGear, Dillon            10 Mary Montgom          35-05.50   NWI 
 23 Coleman, Kameron          10 Miller, T. R          35-05.50   NWI 
 25 Pruitt, Paul              11 Theodore              35-04.25   NWI 
 26 Miller, Brae              10 Daphne                34-04.00   NWI 
 -- Davis, Marco              09 Bay                         ND   NWI 
 -- Everete, Zarian            8 Bay                         ND   NWI 
 -- Williams, Jarred          11 Smiths Stati              FOUL       
 -- Autrey, Caleb             12 Foley                     FOUL       
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Smith, Brian              11 Mountain Bro          48-09.25  
  2 Casher, Joshua            10 St. Paul's E          47-07.25  
  3 Williams, James           11 Williamson            46-08.25  
  4 Ratcliff, Tory            11 Blount                46-04.00  
  5 McCants, Mixon            11 Williamson            45-08.25  
  6 Tousant, Shawn            12 Murphy                45-00.00  
  7 Williamson, Kendyl        12 W. P. Davids          43-06.75  
  8 Edge, Nygel               11 Hoover                43-06.00  
  9 Moore, Gary               10 Murphy                43-03.75  
 10 Richardson, Trevell       11 Auburn                43-00.75  
 11 Williams, Deonte          11 W. P. Davids          42-04.75  
 12 Windham, Cameron          12 Daphne                42-02.00  
 13 Foxe, Jacob               12 Smiths Stati          42-01.00  
 14 Addison, Gus              11 Ums-Wright            41-02.50  
 15 Beasley, Andre            11 Lanier, Sidn          41-00.75  
 16 Carter, Darius            11 Auburn                40-11.25  
 17 King, Jeremiah            12 Baker                 40-06.00  
 18 Allen, Conner             12 Long Beach            40-05.50  
 19 King, Robert              12 Baker                 40-03.25  
 -- Ganey, Chaz               10 Fairhope                    ND  
 -- Alexander, Robert         11 Daphne                      ND  
 -- Bellasperanza, Andrew     11 Fairhope                    ND  
 -- Bradley, Andrew           12 Ums-Wright                  ND  
 -- Hall, Nick                11 Mobile Chris                ND  
 -- Moore, Jarod              11 Blount                      ND  
 -- Hamilton, Demarious       09 Bay                         ND  
 -- Atkinson, Darious         12 Bay                         ND  
 -- Edwards, Kyler            09 Citronelle                  ND  
 -- Richardson, Ronnell       10 Alma Bryant                 ND  
 -- Flott, Deshawn            09 Satsuma                     ND  
 -- Herfuth, Connor           12 Mountain Bro                ND  
 -- Martin, Dalvin            11 Satsuma                     ND  
 -- Whitworth, Zach           10 Miller, T. R                ND  
 -- McSpadden, Colby          10 Mary Montgom                ND  
 -- Cox, Khris                12 Mary Montgom                ND  
 -- Sanks, Shawn              10 Foley                       ND  
 -- Andre, Brad               10 Spanish Fort                ND  
 -- Mosley, Jarrett           09 Trinity Pres                ND  
 -- Holtsford, David          12 Trinity Pres                ND  
 -- Clark, Jorey              12 Smiths Stati                ND  
 -- Duncan, Micheal           11 Port Gibson               FOUL  
 -- Wells, Michael            12 Port Gibson               FOUL  
 -- Bell, Christian           09 Hoover                    FOUL  
 -- Karr, Nathan              12 American Chr              FOUL  
 
Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Edge, Nygel               11 Hoover               146-05.50  
  2 Muntifering, Matt         12 Auburn               139-06.75  
  3 Nezat, Spencer            11 Hewitt-Truss         136-05.50  
  4 Gooden, Trey              11 Hoover               131-11.25  
  5 Williams, James           11 Williamson              131-04  
  6 Bonts, Tyler              12 Auburn                  130-06  
  7 Smith, Brian              11 Mountain Bro         128-02.50  
  8 Herfuth, Connor           12 Mountain Bro         124-08.25  
  9 Windham, Cameron          12 Daphne               123-01.50  
 10 Karr, Nathan              12 American Chr         118-08.75  
 11 Wells, Michael            12 Port Gibson          117-01.25  
 12 Tousant, Shawn            12 Murphy                  114-11  
 13 King, Robert              12 Baker                   106-10  
 14 Clark, Jorey              12 Smiths Stati            105-08  
 15 Mosley, Jarrett           09 Trinity Pres         104-11.75  
 16 Beasley, Andre            11 Lanier, Sidn            100-04  
 -- James, Barry              11 W. P. Davids                ND  
 -- Scott, Dakota             11 Alma Bryant                 ND  
 -- Whittle, William          12 Miller, T. R                ND  
 -- McCants, Mixon            11 Williamson                  ND  
 -- King, Jeremiah            12 Baker                       ND  
 -- Pullen, Quinn             10 Mobile Chris                ND  
 -- Atkinson, Darious         12 Bay                         ND  
 -- Moreno, Nick              12 Alma Bryant                 ND  
 -- Duvall, Ryan              10 Apollo                      ND  
 -- Byrd, Colton              11 Daphne                      ND  
 -- Dressler, TJ              12 Cottage Hill                ND  
 -- Allen, Conner             12 Long Beach                  ND  
 -- Sanks, Shawn              10 Foley                       ND  
 -- Moore, Jarod              11 Blount                      ND  
 -- Brown, John               12 Bay                         ND  
 -- Alley, Chase              11 Cottage Hill                ND  
 -- Johnson, Jacob            09 Citronelle                  ND  
 -- Casher, Joshua            10 St. Paul's E                ND  
 -- Andre, Brad               10 Spanish Fort                ND  
 -- Herlong, Dwight           11 W. P. Davids                ND  
 -- Wood, Hunter              11 Ums-Wright                  ND  
 -- Martin, Dalvin            11 Satsuma                     ND  
 -- Pollard, Justin           11 Murphy                      ND  
 -- Morehouse, Chris          11 Spanish Fort                ND  
 
Boys Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hardin, Sam               11 Auburn                  163-07  
  2 Clark, Justin             11 Auburn                  161-09  
  3 Pearsall, Christian       10 Ums-Wright           161-02.50  
  4 Adams, Nick               12 Miller, T. R            159-01  
  5 Karr, Nathan              12 American Chr            150-09  
  6 King, Robert              12 Baker                   147-06  
  7 Holberg, Hamilton         12 Cottage Hill            144-09  
  8 Williams, Tyler           12 Runnels              141-09.50  
  9 Echols, Ben               11 Mountain Bro            140-08  
 10 Fort, Daniel              10 Hoover                  138-08  
 11 Braswell, Michael         10 Hoover                  137-10  
 12 Reinhardt, David          11 Baker                   137-04  
 13 Morehouse, Chris          11 Spanish Fort            133-00  
 13 James, Joevar             10 Williamson              133-00  
 15 Whittle, William          12 Miller, T. R            131-03  
 16 Herlong, Dwight           11 W. P. Davids            123-04  
 17 Carmichael, Zavier        10 St. Paul's E            121-03  
 18 Jay, Andrew               10 Mobile Chris            114-10  
 19 Wood, Hunter              11 Ums-Wright           114-04.25  
 20 Moreno, Nick              12 Alma Bryant          111-07.50  
 21 Walley, Nick              11 W. P. Davids         106-04.75  
 22 Deakle, Matthew           11 Murphy                  102-11  
 23 Luke, Austin              09 Fairhope                102-10  
 24 Pullen, Quinn             10 Mobile Chris         102-05.50  
 25 Jones, Orlando            10 Vigor                    99-09  
 26 Hightower, Brock          12 Smiths Stati             98-01  
 27 Moore, Jarod              11 Blount                   95-10  
 28 Holtsford, David          12 Trinity Pres             89-06  
 29 Cassibry, Clayton         10 Daphne                   75-02  
 30 Davis, Zack               11 Fairhope                 69-06  
 -- Dressler, TJ              12 Cottage Hill                ND  
 -- Fleming, Stephen          09 St. Paul's E                ND  
 -- Allen, Dedrick            11 Williamson                  ND  
 -- Cook, Ian                 11 Smiths Stati                ND